Děkujeme za poslání

Pokračovat

Being Purple

Purple people are some 60 happy souls working mostly around Brno with random appearances in other global locations. They can be identified by a sense of humor, crazy ideas, or readiness to take responsibility, work hard, have fun and create excellent services.

See Open Roles

01

Freedom

We design work around life. Feel free working any time, place, or way that suits your individual needs. Work from home because you prefer or need to? Sure. Work from abroad when you stay longer after vacation. Yes. Prefer to start at noon and work late? Need to pick up a friend from hospital or kids from school? Absolutely. Choose any notebook or phone you like? Tak určitě. We believe that giving freedom and trust brings responsibility and respect towards the team.

02

Friendliness

We treat others the way we want to be treated. We strive to be friendly, human, humble, supportive, and understanding, both towards clients and to each other. You will notice little acts of kindness around the office each day - like tasting a delicious chocolate yesterday, home made sli****ce today (now you know why we need the megaphone), or french style pancakes tomorrow. We enjoy coming to the office simply because we look forward to see smiling colleagues. Plus we like spending time together outside office - beers, sport weekends, anniversary, thanksgiving, or Christmas parties, plus the summer remote office week by the sea.

03

Fairness

You won't be able to tell who is a support representative and who is a co-founder in the office. Same fair, open-minded, transparent, and honest treatment to all Purple souls. Fresh fruits, good coffee, company gym, sauna, and a lot to choose from benefits cafeteria - these are same for everyone. Just like tidying up the meeting room after yourself or putting the dishes into the dishwasher.

04

Flexibility

When it comes to fintech products we create, we love to preserve some of our startup agility and come with innovative, simple, modern, efficient solutions. Both when designing products for our B2B clients and services for their end customers.

05

Drive

Japan, Singapore, Middle East, Cyprus or Central America … we have the drive to succeed globally, long expanding outside our home Czecho-Slovak, European markets… we doubled our team over past two years and quadrupled over the past four. We tend to be goal oriented, self-developing, proactive, and reliable business partners striving for mastery. BTW, the above five values is what defines us, what defines our Purple way.

Open Roles

System Engineer

S růstem firmy, týmu (80 lidí po světě) a klientské základny cítíme potřebu zaměřit se více na zabezpečení našich systémů a jejich 100% funkčnost a tak hledáme posilu do našeho IT (níže budoucí kolega Robert, ještě s námi spolupracuje J.P.,  jeden šikovný bývalý hacker, ale ten se samozřejmě nenechá vyfotit).

Co bychom ocenili

 • Povědomí o správě licenčních politik a ICT majetku.
 • Znalost operačních systémů Linux, Windows, macOS, iOS, Andriod.
 • Administraci počítačů i serverů.
 • Znalost TCP/IP, routing a switching.
 • Správu sítě LAN, WAN, VPN, FW.
 • Orientaci na bezpečnost v ICT.
 • Znalost hardwaru.
 • Schopnost a otevřenost učit se novým věcem, proaktivita a iniciativa.
 • English B1 or better.

Kdo jsme?

Působíme v oblasti technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou zejména Forex brokerské společnosti. Jsme mladý tým o 60 lidech s chutí ukázat celému světu, že česká firma se může prosadit v mezinárodním businessu. Snažíme se měnit status quo ve financích a inspirujeme konkurenci. Na lidech nám záleží nejvíc, a budujeme na nich naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Táhneme za jeden provaz, zažíváme srandu, občas krizové situace, umíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme prima kancly v centru Brna, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás blíž skrze náš profil na Company Culture Market cocuma.cz/company/purple-technology

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Javascript Developer

Our WebTech team designs, develops and manages broker services and applications. This way we facilitate interaction with our clients and reduce the work of a broker's employees. For instance, we develop a web and mobile version of the client zone for managing accounts, deposits and withdrawals (think "internet banking"). We also automate processes like opening new accounts, depositing funds and other things that help make work simple. If there is any free time left, we play with the slackbots to make our lives easier. ;)
Our vision is to be a good partner for brokers and create a modern and efficient environment for their clients and employees. We base all on a flexible team of Full-Stack Javascript developers and use AWS, Serverless, GraphQL, and React.  

What will you work on

If you are experienced, you can expect:
 • Development of a new serverless backend (AWS Lambda, AWS Step Functions).
 • Creating GraphQL API for specific applications.
 • Creating a new React app that will help our team manage user and requirements.
 • Developing applications for clients and building their mobile versions.
 • Developing websites written in React.
If you want to grow, you can expect at the beginning:
 • Writing specific lambda functions to help automate our processes.
 • Creating forms using our own React tool.
 • Linking external systems.
 • We'll show you everything. You will learn to use modern technology through small tasks.
 • And if everything goes well, you will be able to move forward in a course of a year and work on bigger applications.

We develop with:

 • Javascript ES 6/7
 • NodeJS
 • React, React Native
 • GraphQL, REST API
 • PostgreSQL, MongoDB, AWS Lambda
 • HTML5, CSS
 • + anything else if it works
 • We work agilely and use Trello and Github for development
What's important to us is your attitude, desire to move forward and learn new things. It does not matter if you are not skilled in everything mentioned above. You will become a part of our team, but at the same time, we will give you space to work independently. You can expect to get a separate assignment and it will be up to you to come up with the best possible solution.
   

Who are we?

We are a young team with a desire to show the whole world that a Czech company from Brno has its place in the international business. We are innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other. We are open with each other and strict working hours are not our style - everyone knows what their job is and how much time they need to devote it. We prefer project management style to a hierarchical one and we also have nice offices in the center, our own gym, sauna, etc.   Get to know us better at the Company Culture Market: www.cocuma.cz/company/purple-technology (in Czech)

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Human Relations

Záleží nám na tom, aby u nás pracovali lidé, kteří zapadnou do našeho týmu, ve kterém společně posouváme Fin-Tech svět (a nejen ten) dopředu. Když už u nás někdo pracuje, chceme, ať ho práce naplňuje, baví, má možnost se v ní posouvat a chodí do ní rád. Snažíme se pro to dělat, co můžeme. To je důvod, proč hledáme i Tebe. V současné době se staráme o 80 lidí na čtyřech různých místech (Brno, Praha, Belize, Kypr) a potřebujeme pomoct hledat další fialové lidi mezi nás a věnovat se jim, aby mohli pracovat “tak, jak chtějí žít”. Od minulého roku jsme vyrostli dvojnásobně a na další rok to bude asi ještě o polovinu.    

CO TĚ U NÁS ČEKÁ

Během prvního roku budeš asi polovinu svého času věnovat hledání těch správných lidí k nám do týmu (nejen v ČR, ale po celém světě) a dělat lidem z hledání práce co největší zážitek. A tím to u nás nekončí. Jak už víš, je pro nás důležité, ať se lidé cítí dobře. Právě Ty bys tomu měl dopomáhat. Proto další velkou část času by Ti zabíralo pravidelné setkávání s našimi lidmi, zjišťování jejich potřeb, problémů, radostí a hledání řešení. Určitě potřebujeme, aby ses věnoval výše uvedenému. Zároveň ale víme, že každý má přesah a baví ho i jiné věci. Proto, pokud bys stíhal a byl by pro to prostor, můžeš se věnovat činnostem jako je HR marketing, interní komunikace, onboarding, případně můžeš pomoc i s firemními akcemi.  

JSI TEN KOHO HLEDÁME?

 • Máš už s hledáním lidí zkušenosti a chceš je hledat nejen v ČR, ale po celém světě (s tím se pojí i možnost vycestovat, kdyby bylo třeba)
 • Máš upřímný zájem o lidi, ptáš se na spoustu otázek, na které Tě zajímají odpovědi, ale přesně víš, kdy máš přestat mluvit a začít jenom naslouchat
 • Víš, že každý jsme nějaký a namísto předsudků a hodnocení máš pro člověka pochopení
 • Dokážeš mít nad věcmi nadhled, postavit se do role pozorovatele a s čistou hlavou řešit situace
 • Neštítíš se i jiných úkolů, které mohou přijít a jsi ochotný vždy ostatním pomoct, pokud je to ve Tvých možnostech
 • Nebojíš se přicházet s jiným pohledem na věc, novými nápady a rád věci dotahuješ do konce
 • Chceš růst, posouvat se a pracovat ve firmě, kde se některé věci dělají jinak
O našich vizích a představách bychom Ti rádi pověděli více osobně a společně probrali Tvou představu, jakým směrem by ses rád ubíral do budoucna :)    

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Operations Representative

The Global Operations Team takes care of the day-to-day business with our affiliate broker. We process new clients and their deposits and withdrawals as well. We solve their problems and any other issues that might arise. Since most of our clients, plus our colleagues with whom we communicate on a daily basis, come from the Far East Asia, it is vital for us to understand cultural differences, as well as having a good command of spoken English. Due to time zone differences, it is necessary that we sometimes work at night. The shift system is set to give one as much freedom as possible. That's why we can travel around the world and work wherever we want. We are looking for a person to join our purple team who may not be experienced in the field, but is willing to make up for it with hard work. The only requirement is to communicate effectively in English and we will gladly teach you the rest.

What can you expect:

 • communication with the Japanese support team and foreign partners
 • processing financial transactions
 • opening client accounts
 • solving problems
 • cooperation across an international team
We have a 3 shift system, 04:00-09:00, 6:00-13:00 and 9:00-17:00. Some like to work as early as possible and have the rest of the day off and vice-versa. When assigning shifts, we try to consider our colleagues' needs and options. You can either work from home, or anywhere else.

What we require:

 • sufficient knowledge of English (min. B2)
 • positive attitude and being a keen communicator
 • willingness to work shifts
 • desire to learn new things
 • technical and administrative capacity
We will teach you everything else you need:)

Who are we?

We are a young team with a desire to show the whole world that a Czech company from Brno has its place in the international business. We are innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other. We are open with each other and strict working hours are not our style - everyone knows what their job is and how much time they need to devote it. We prefer project management style to a hierarchical one and we also have nice offices in the center, our own gym, sauna, etc. Get to know us better at the Company Culture Market: www.cocuma.cz/company/purple-technology (in Czech)

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Junior PPC Specialist

Už jsi zkoušel nastavit pár kampaní na Adwords a propojil si účet s Google Analytics? Pak neváhej a ozvi se nám! Hledáme do týmu správce kampaní, který chce růst a stále se učit novým věcem. Neboj se, že něco neumíš. Pokud máš dobrý základ, rádi Tě zbytek doučíme. Poskytujeme služby finančním brokerům, kteří inzerují nejen v České republice, ale v celé Evropě a Asii. Naučíme Tě, jak inzerovat na zahraničních trzích. Budeme společně hledat cesty, jak inzerovat mimo Google a být stále efektivní.   Největší spolupráce Tě čeká s naším markeťákem Michalem. Dle jeho vlastních slov je to člověk, který rád hledá nové cesty, které nikdo před ním ještě nevyzkoušel. Michal je specialistou na kreativní online strategie, který do naší friendly company utekl z agenturního byznysu. A taky má rád kafe v jakémkoliv množství :)

CO OD TEBE OČEKÁVÁME:

 • Aktivní znalost angličtiny, která je u nás potřeba, aby ses domluvil se svými kolegy - ruce, nohy také pomohou
 • Víš co je PPC a pokud máš za sebou pár kampaní, je to určitě výhodou
 • Kamarádíš se s čísly
 • Máš chuť učit se novým věcem
 • Jsi proaktivní - vždy oceníme, když přijdeš s vlastními nápady
Vidíš se, jak “sedíš" u nás? Pak nám pošli své CV nebo odkaz na aktualizovaný LinkedIn profil a přijď k nám na pohovor. Rádi Ti ukážeme naši fialovou kulturu. Rozhodně to nebude ztráta času!  

Kdo jsme?

Jsme Purple Technology s.r.o., která působí v oblasti technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou zejména Forex brokerské společnosti. Jsme mladý tým o 60 lidech s chutí ukázat celému světu, že česká firma se může prosadit v mezinárodním businessu. Snažíme se měnit status quo ve financích a inspirujeme konkurenci. Na lidech nám záleží nejvíc, a budujeme na nich naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Táhneme za jeden provaz, zažíváme srandu, občas krizové situace, umíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. Plus máme prima kancly v centru Brna, vlastní fitko, saunu, a tak...  

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Kuchař pro Remote Office

Troufl by sis jet s náma na Remote office s celou firmou od 3. do 12. srpna do Chorvatska? Kdysi nás jelo 20, teď nás pojede už 80. Nečekej žádnou MasterChef kuchyni, budeme totiž bydlet ve vilovém mestečku. Ale zato bazén před domem a moře kousek od nás.  

Jak by to mohlo probíhat?

Cestu, ubytování a veškeré náklady spojené s remote officem Ti uhradíme a ještě Ti zaplatíme za to, že pro nás budeš vařit. Na oplátku bychom uvítali, že nám sestavíš jídelníček podle sebe, na který se nám už teď budou sbíhat chutě, a budeš nám každý den připravovat snídaně, obědy, večeře a něco na zob během dne. A to tak, ať se nejlépe nemusíme o jídlo vůbec starat a můžeme se věnovat práci.

A co pak?

Když bude vše zajištěno a zbyde Ti (nebo vám, pokud budeš mít parťáka) volný čas, můžeš ho trávit po svém jak jen budeš chtít. My budeme jen rádi, když se k nám přidáš, ať už budeme cestovat po okolí, plavat v moři, zápasit s plameňákem v bazénu a nebo jetsufrovat.
Pokud Tě to zaujalo, vařil jsi už pro takové množství lidí a troufneš si to ukočírovat, určitě se nám ozvi. Rádi Tě poznáme. Jestli bys nám chtěl předvést něco z Tvé kuchyně, do toho, ingredience jsou na nás!

Váháš? Mrkni jaké to bylo minulý rok:

Youtube - Remote Office Video    

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Junior Project Manager

Ahoj, do naší fialové party hledáme projektového tahouna. Pracanta, který se umí z výšky zamyslet nad plánem, pak sestoupit dolů, vyhrnout si rukávy a jít příkladem tím, jak dokáže vzít za práci. Někoho, koho by bavilo pracovat ve Fin-Tech odvětví pro firmu s českými kořeny a s mladým týmem z různých koutů světa. Působíme v oblasti technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou brokerské společnosti a finanční instituce. Tyto firmy poskytují naše technologie zákazníkům ve více než 100 zemích světa.

CO BUDE TVOU NÁPLNÍ PRÁCE:

Budeš pracovat na projektech, které jsou důležité pro Purple Technology i pro naše klienty. Jde o nejrůznější typy projektů napříč celou firmou, od rozšíření kanceláři a stavební úpravy nových prostor, přes vývoj software, koordinaci externích dodavatelů, až po spolupráci na akvizicích jiných společností, nebo zakládání nových firem. Tvým úkolem bude plánovat, dohlížet na exekuci, sledovat stav několika paralelně běžících projektů, vyhodnocovat rizika, informovat o stavu jednotlivých aktivit. Mnohdy také pomůžeš s dodávkou konkrétních úkolů.

JAK NÁŠ IDEÁLNÍ PROJEKŤÁK VYPADÁ:

 • Přirozeně organizuješ a potřebuješ široký záběr, rád se učíš nové věci, neleká Tě změna, ani neznámo, umíš si udržet nadhled, promyslet několik kroků dopředu, i různé cesty, kterými se události mohou vydat.
 • Zároveň Ti ale nedělá problém sledovat jednotlivé detaily a jejich souvislosti.
 • Potřebuješ věci dotahovat, to Tě přímo nabíjí energií. Stejně jako práce a komunikace s lidmi.
 • Vyhledáváš spíš změny než jistotu ustálených procesů, umíš se zapálit pro věc, hořet a zapalovat ostatní.
 • Máš již nějaké zkušenosti s řízením menších a středních projektů a víš, jak definovat plán, rozpočet, jak pracovat s týmem, vést schůzku, ošetřovat rizika, řídit očekávání projektových stakeholderů a posouvat věci kupředu.
 • Raději pomáháš a vysvětluješ, než přikazuješ. Chápeš, že Tvůj úspěch záleží na úspěchu celého týmu.
 • Ego je pro tebe jen postava z kresleného seriálu.
 • Obrovským plus je angličtina na komunikativní úrovni... actually, it would be quite hard if you did not have reasonable English.

KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Junior Product Specialist

Do naší fialové party hledáme člověka, který nemusí mít velké zkušenosti z oboru, ale o to větší by měl mít chuť do práce. Pokud umíš dobře anglicky a jsi spíše kreativní typ, pak jsi ten, koho hledáme. Vše ostatní Tě doučíme.

CO TĚ U NÁS ČEKÁ:

Tvůj záběr bude široký. Budeš mít na starost zlepšování a rozšiřování nabídky služeb pro klienty na Forexovém trhu (Forex je měnový trh - největší trh na světě). Součástí toho může být testování různých pluginů, které jsou v obchodních platformách MT4 nebo cTraderu. Budeš pracovat na rozvoji klientské zóny, nabízení nových služeb i změny obchodních podmínek, když bude třeba. A mimo to Tě nemine:
 • Správa webových stránek
 • Psaní newsletterů klientům
 • Market Research
 • Testing produktů
 • Správa produktů
 • Komunikace s externími partnery, kteří dodávají produkty
Snažíme se pořád posouvat kupředu a doufáme, že se budeš posouvat s náma. Rádi Tě ve všem podpoříme a do budoucna budeme hledat cesty, abys měl možnost vždy dělat to, co Tě bude nejvíce bavit.

VIDÍŠ SE V TOM?

 • Máš dostatečnou znalost angličtiny (min. B2)
 • Umíš základy HTML
 • Chceš se stále učit něčemu novému
 • Máš v sobě technickou a administrativní zdatnost
 • Je ti blízké analytické myšlení
 • Rád věci vymýšlíš a kreativně přemýšlíš

KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Are you ready for the adventure?

Please send us at hr@purple-technology.com few lines about your motivation or passions and attach your CV.

By applying to the job advertisement you give Purple Technology s.r.o. consent for processing and storing of the personal data provided by you.

Nothing that fits you well?

We are always looking for a new Purple colleague. When considering a new buddy, we first look at the cultural fit - is s/he Purple, will we simply enjoy being together, is there the energy? Second we look at capabilities and competencies. Being likeable and capable are both important. Yet we never hire capable superhero if we don't like the guy. So if you think you would fit into our Purple band both as a friend and as an expert who gets s***t done, please do get in touch. We'll write / call back, we promise.

Contact us