Thanks for your email.

Return

Being Purple

Purple people are some 100 happy souls working mostly around Brno with random appearances in other global locations. They can be identified by a sense of humor, crazy ideas, or readiness to take responsibility, work hard, have fun and create excellent services.

See Open Roles

01

Responsibility & Freedom

We have a motto: “More responsibility gives more freedom”. This means however responsible you are, equals how much freedom you can enjoy. Being responsible is not just about getting to the finish line, nor how fast you get there, but how you get there. Be strategic, be thrifty, be savvy and make sure what you are doing makes sense. Because we trust you to be responsible, there usually isn’t a problem to design work around your life and your colleagues. We’re open to you working at any time, place, or way that suits your individual needs and role. Work from home because you prefer or need to? Sure. Work from abroad so you can stay longer after a vacation. Yes. Need to pick up a friend from hospital or kids from school? Absolutely. Prefer to start at noon and work late? None of this is a problem. Performance and results are important for us. Once you make a promise to deliver, we believe that you will keep your word.

02

Friendliness

We treat others the way we want to be treated. We strive to be friendly, human, humble, supportive, and understanding, both towards clients, partners and to one another. You will notice small acts of kindness around the office each day; like being offered a delicious snack from someone’s weekend getaway on Monday, a slice of homemade birthday cake on Tuesday or french style pancakes on Wednesday. We enjoy coming to the office simply because we look forward to seeing our smiling colleagues. Plus we like spending time together outside the office to enjoy beers, sports, weekend activities as well as corporate events, like our company’s anniversary, Thanksgiving and Christmas parties, plus a week by the sea at our annual summer remote office.

03

Fairness

In our office, you won’t be able to tell a co-founder apart from someone who joined the team just days ago. The same fair, open-minded, transparent, and honest treatment is given to all Purple souls. Fresh fruits, good coffee, company gym, sauna, and a lot of other benefits to choose from, these are always the same for everyone. Just like tidying up the meeting room after yourself or putting the dishes into the dishwasher. When we cooperate with people, we want to find a solution which is beneficial for all parties, easy money and quick wins are not what we look for. We seek long term and meaningful cooperation.

04

Flexibility

As a company, a team or an individual player, we must be flexible, agile, ready to change and adapt. Sometimes it means we have to do something unpredictable, and no matter the circumstance, we jump on it and get it done. Flexibility hasn’t just allowed us to grow but also rescued us when we’ve encountered tough times in the past. Despite our best efforts, we know tough times may come again. We learn from mistakes and take every opportunity to improve. We are resilient and we are ready to roll up our sleeves and do it all over again.

05

Drive

We got to where we are today because we always try to find solutions, not excuses why it cannot be done. We have the drive to succeed globally, expanding far and wide from the roots of our home Czecho-Slovak, European Markets. Our team has more than doubled in size over the past two years and quadrupled over the past four. This fast-paced growth makes it critical that we are always willing to help colleagues with their work. We tend to be goal-oriented, self-developing, proactive and reliable business partners striving for mastery. We make sure that everyone we welcome onboard whether from Japan, Belize, Cyprus, U.A.E or anywhere else around the world shares that drive.

Open Roles

Operations Representative

Do naší fialové party hledáme člověka, který nemusí mít zkušenosti z oboru, ale o to větší by měl mít chuť do práce. Musíš umět pouze efektivně komunikovat v angličtině, zbytek tě rádi doučíme.

V Global Operations Teamu se staráme o chod day-to-day byznysu u našeho partnerského obchodníka s cennými papíry. Zpracováváme nové klientské registrace a následně i jejich vklady a výběry. S klienty napřímo nekomunikujeme, ale řešíme jejich problémy a všechno ostatní, co může vyvstat. Jelikož většina klientů i našich kolegů, se kterými komunikujeme na denní bázi, pochází ze zemí daleké východní Asie, je u nás extrémně potřebné chápat kulturní rozdíly. Stejně tak, jako mít dobrou angličtinu. Kvůli časovým posunům je potřebné, abychom občas pracovali i v noci. Systém směn je ale nastavený tak, aby dával co nejvíce svobody. S klidem proto můžeme cestovat po světě a pracovat odkud chceme.

CO TĚ U NÁS ČEKÁ?

 • komunikace s lokálním support týmem a zahraničními partnery
 • zpracovávání a procesování finančních transakcí
 • otevírání klientských účtů
 • hledání řešení vzniklých problémů
 • spolupráce napříč mezinárodním týmem

Pracujeme na 3 směny, 03:00-08:00, 07:00-14:00 a 09:00-17:00. Někomu vyhovuje pracovat co nejdříve a potom mít celý den volno a někomu zase naopak. Ve výběru času se snažíme vycházet vstříc podle toho, jak kdo potřebuje, a jaké jsou možnosti. Práci můžeš dělat klidně z domu, nebo kdekoliv jinde.

POTŘEBUJEME OD TEBE:

 • dostatečnou znalost angličtiny (min. B2)
 • pozitivní naladění a radost z komunikace s lidmi v rámci firmy
 • ochotu pracovat na směny
 • technickou a administrativní zdatnost
 • nebát se opakující se day-to-day administrativní práce
 • pečlivost
 • zdravý selský rozum
 • vše potřebné k práci tě u nás rádi naučíme :)

DOSTANEŠ U NÁS:

 • práci v Brně na hlavní pracovní poměr
 • odpovídající finanční ohodnocení (fixní mzdu + bonusy a odměny), které časem poroste
 • finanční i nefinanční benefity (sport. aktivity, home office...)
 • podporu pro zdravý životní styl (ovoce, fitko, sauna, společné akce..)
 • místo v prima stmeleném kolektivu, kde je spousta zábavy
 • možnost učit se a spolupracovat v mezinárodním týmu

Snažíme se pořád posouvat kupředu a doufáme, že se staneš součástí našeho týmu. Rádi Tě ve všem podpoříme a do budoucna budeme hledat cesty, abys měl možnost vždy dělat to, co Tě bude nejvíce bavit.

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma se může z Brna prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem.

Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak… Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Corporate Assistant

Působíme v oblasti finančních technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou obchodníci s cennými papíry a jiné finanční instituce. Tyto firmy poskytují naše technologie koncovým zákazníkům ve více než 100 zemích světa.

Náš Právní tým pokrývá 7 specializací: Mezinárodní závazkové právo, Mezinárodní ochranné známky, Mezinárodní platební styk, Právo mezinárodních finančních trhů, Mezinárodní AML Compliance, CZ právo a Korporátní právo. V poslední zmíněné specializaci hledáme někoho na plný úvazek, kdo by nám pomohl s administrativními úkony.

JAK MŮŽE PRÁCE U NÁS VYPADAT?

Ve svém plném úvazku budeš asistovat korporátní sekci a zbytku týmu s administrativními úkony. Jedná se hlavně o žádání a přípravu dokumentů spojených s administrací společností našich klientů, návštěvy notářů, překladatelů a pošty. Proto bude potřeba být každý den s námi v kanceláři. Díky téhle práci získáš zkušenosti se správou zahraničních firem, které můžeš potom následně využít v dalších finančních institucích. 

JSI NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK?

 • Máš 3 roky praxe v administrativě
 • Business English advanced level is a must have
 • Čeština je taky potřeba (domluvit si schůzku u notáře nebo pokecat s kolegy u kafe)
 • Dokážeš multitaskovat a proaktivně řešit věci
 • Víš, jak si zorganizovat čas, dokumenty a priority
 • Umíš pořádně zamakat, když je potřeba
 • Dokážeš se vyjádřit se stručně, přesně, výstižně a srozumitelně
 • Zvládneš naslouchat potřebám ostatních a extrahovat problém
 • Dokážeš se rozhodovat
 • Máš dokončené středoškolské vzdělání
 • Jezdíš s námi na víkendové teambuildingy jednou za kvartál

BODY NAVÍC ZÍSKÁŠ ZA:

 • Znalost anglické obchodní korespondence a právní angličtiny
 • Máš zkušenosti z finančních institucí, právních firem nebo úřadů
 • Znáš fungování International Corporate Governance

“Míváme spoustu akcí, od víkendových výšlapů a grilovaček na Malé Fatře až po běžky v Jeseníkách, nebo remote office týdnu na Kypru. Doufáme, že se k nám letos v říjnu přidáš na remote office týden v Jeseníkách ;)”

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market http://www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Video Editor

We’re looking for an awesome video editor with a keen eye for creating digital marketing videos. The person who would fit our team is someone who is already highly experienced in digital video creation and has advanced knowledge of editing in programs such as Adobe Suite. Our new team member should be able to communicate the company’s brand and messages clearly and in an eye-catching manner. Bringing concepts to life and understanding that videos have goals and objectives are key requirements. Moreover, we’d love to have someone who wants to take our videos and vision to the next level with their creativity and expertise.

WHAT WILL YOUR JOB BE LIKE?

 • Capture studio-quality videos; manage and oversee all technical aspects of video recording and editing such as equipment procurement, maintenance, studio setup, software
 • Manage the video’s creation process, from storyboard to final approval including asset deployments
 • Edit video to include preselected licensed music, interviews, audio clips, and voice overs, and other important aspects of the project
 • Prepare motion graphics to animate the videos
 • Ensure the correct formatting and presentation for finalized videos according to desired specifications
 • Advise on video-first strategy and execution for multiple platforms including web and social media
 • Collaboration with creative teammates across departments. Cooperation with the content team to advise on script-writing that would fit the vision of the video.
 • Work both on and off-site - traveling will be needed for certain events

WHAT SKILLS OUR IDEAL EDITOR HAS?

 • Professional level of experience in video and audio editing software and programs
 • At least 3 years creating engaging video, creative experience in filmmaking and online videography
 • Proficiency with video editing software such as Adobe After Effects, Final Cut Pro, and similar programs
 • Experience in creating motion graphics
 • Experience in working with voice over artist and advising on localizing voice overs
 • Understanding how to create engaging content for YouTube and various social media consumers
 • You enjoy working toward several milestones on various projects simultaneously

YOU WILL SCORE MORE POINTS FOR:

 • Knowledge of 3D graphic software (Blender, Cinema 4D etc.)
 • Experience within Financial Services or FinTech

WHAT WE OFFER:

 • From your Electro budget, you can choose a laptop, phone, and everything that you need for your work.
 • Do you want to keep learning? Buy books, attend workshops, conferences, or have a session with a coach? For all of these, we have an Educational budget.
 • Remote office - every year the whole company is going to work together somewhere abroad
 • 5 weeks of vacation and 5 sick days
 • Working in a friendly environment where you will experience fun
 • Support of healthy life-style - gym, sauna, fruits, and team sports activities

WHO ARE WE?

We are a young team with the desire to demonstrate that a Czech company from Brno could find its place in international business and cooperate with the entire world. The finance industry is being innovated in our company. We're putting our effort into changing the status quo and inspiring our competition. People are what matters the most to us and the groundwork of our entrepreneurship, growing profitably. We can work as a team and have much fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other. We are open to each other and strict working hours are not our style - everyone knows his job and how much time shall be devoted thereto. We prefer a project management style and not the hierarchical one.

Last but not least, our offices in Brno are situated in the city center, having its gym, sauna, and much more, prepared just for our employees. If you are from abroad, let's talk about it during the call. Learn more about us by checking our Company Culture Market profile at: www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

UI/UX Designer

Jsme menší česká svobodná firma a působíme v oblasti technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou brokerské společnosti a finanční instituce. 

Klientům našich partnerských firem chceme poskytovat ty nejlepší služby a chceme tak investovat do kvalitního uživatelského systému. Design culture se u nás zatím stále buduje a proto chceme rozšířit náš tým o dalšího designera, který má jako my "fialové srdce" a který bude mít pak velký vliv na konečný výsledek.

 

CO TĚ U NÁS ČEKÁ:

 • Budeš se plně podílet na navrhování celého produktu
 • Design systému našeho produktu
 • Budeš mít vliv na budování designerského týmu
 • Navrhování webové a výhledově i mobilní aplikace pro celosvětový trh
 • Redesign produktu pro různé typy kultur od Evropy, přes asijské státy až po Latinskou Ameriku
 • To, co navrhneš, půjde hned do vývoje
 • Každodenní přímá spolupráce s našim developerským týmem
 • Komunikace s produktovým týmem, ale i s ostatními lidmi z managementu

 

CO ČEKÁME MY OD TEBE:

 • Máš alespoň 2 roky zkušeností s UI/UX
 • Ke své práci využíváš ideálně Figmu, nebo případně Sketch
 • Nebojíš se komunikace s lidmi a týmy napříč firmou
 • Neuspokojíš se jen s dobrým výsledkem, ale jsi ochotný věnovat úsilí navíc, abys ho vyšperkoval a posunul o level dále
 • Zvládáš v pohodě komunikaci v angličtině
 • Jsi pečlivý a orientovaný na detaily
 • Dokážeš systémově uvažovat, dokázat si představit celý komplexní systém jako celek

 

CO U NÁS DOSTANEŠ NA OPLÁTKU:

 • Electrobudget, ze kterého si pořídíš potřebnou elektroniku pro práci
 • Velkou flexibilitu v rámci pracovní doby
 • Finanční i nefinanční benefity (sport. aktivity, home office...)
 • Podporu pro zdravý životní styl (ovoce, fitko, sauna, společné akce..)
 • Super kolektiv

 

Chceš se stát součástí našeho Purple týmu? Pošli nám svůj životopis, motivační dopis a také ukázku svého portfolia.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Web Project Manager

Nový parťák bude spravovat naše weby, které běží na Kenticu. Hlavně nahrávání nových textů, grafik, úpravy sekcí, atd. Taky jejich SEO optimalizace. Máme weby v několika jazykových variantách, takže bude potřeba zajistit překlady. Další z věcí je správa našich sociálních sítí, jsme na FB, IG a Twitteru. A pokud umíš i CSS nebo HTML, urychlí a zjednoduší to hodně věcí při správě webů a landing pages.

Budeš součástí Marketing týmu a mimo s kolegy v týmu budeš spolupracovat s několika dalšími týmy v rámci skupiny, třeba se zákaznickou podporou, sales oddělením, apod. Mimo to budou čas od času zakomponované i třetí strany, se kterými budeš řešit věci okolo webů.

JAK BUDE VYPADAT TVÁ PRÁCE?

 • Dennodenní administrace webu v Kenticu
 • Přidávání obsahu jak na stránky tak na sociální sítě
 • Úprava sekcí
 • Příprava jazykových mutací
 • SEO optimalizace
 • Nasazování nových verzí, údržba a zálohy webu
 • Úzká spolupráce s Projekt management týmem na zlepšování stránek
 • Analyzovat chování návštěvníků a navrhovat zlepšení

JSI NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK?

 • Máš zkušenosti se správou webů
 • 1-2 roky administrace CMS řešení
 • Chápání principů optimalizace webů
 • Znalost SEO a CSS s HTML je velká výhoda, ale případně tě to naučíme
 • Několik spravovaných profilů společností na sociálních sítích
 • Chceš se učit nové věci týkající se webových řešení

 

CO U NÁS NAJDEŠ?

 • Můžeš si vybrat nový noťas, mobil a vše, co potřebuješ ke své práci, z tvého Electro Budgetu.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Cítíš, že se potřebuješ posunout v angličtině? U nás tu možnost dostaneš, máme několik lektorů, stačí si jen vybrat.
 • Chceš ušetřit čas chozením ke kadeřníkovi? Objednat si smoothie až k sobě na stůl, zajet si pracovat remote od moře nebo si pořídit Multisportku? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • Každoroční remote office (kdy celá firma jede na týden, pracovat někam mimo Česko - těžko říct jestli nám to vyjde i letos :(
 • Otevřenost neotřelým řešením, co si vymyslíme, můžeme klidně hned zrealizovat
 • Kancelář máme přímo v centru a najdeš tam saunu, fitko, nebo třeba super terasu s grilem a výhledem na Petrov
 • A spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

HTML/CSS Coder

Potřebujeme parťáka, který nám kromě vývoje pomůže i se spouštěním nových jazykových mutací, tvořením kampaňových landing pages, s testováním a mnoho dalšího! Jsi to ty? 

CO TĚ U NÁS ČEKÁ?

 • Tvorba kampaňových landing pages a microsites
 • Zodpovědnost za CSS style sheets, témata, šablony ad. 
 • Rozvoj firemního webu 
 • Aktualizace obsahu napříč jazykovými mutacemi
 • Testování a fixování bugů
 • Zodpovědnost za technické SEO (meta tagy, URL, backlinks, ad.)
 • Úzká spolupráce s markeťáky z týmu (project manager, copywriter, grafik)

CO OČEKÁVÁME?

 • Perfektní znalost HTML5 a CSS3
 • Znalost Javascriptu a jQuery
 • Základní orientace v PHP
 • Zkušenost s redakčními systémy (CMS): WordPress, Kentico 
 • Zájem o SEO, webové technologie a responzivní design
 • GTM, Google Search Console, Google Analytics a Segment
 • Dobrou angličtinu slovem i písmem 

Budeš součástí Marketingového týmu, který je zodpovědný za mezinárodní růst značky a expanzi na nových kontinentech. V tobě hledáme někoho, kdo nám s tím vším pomůže. Věci se u nás dynamicky mění a my na ně musíme rychle a flexibilně reagovat.

BODY NAVÍC ZÍSKÁŠ ZA:

 • Zkušenosti s implementací rozhraní API
 • Praxi s testingem a debugging procesy
 • Znalost Gitu
 • React/Vue

Máš pocit, že by Tě práce na této pozici bavila, ale chybí ti některý z výše uvedených bodů? Nevadí, klidně nám pošli svůj životopis a portfolio svých projektů i tak! Pro nás je nejdůležitější drive a chuť učit se novým věcem.

KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

C# Developer

Ležíš na lehátku u bazénu vily ve Středomoří s laptopem dle vlastních preferencí na klíně a pomalu usrkáváš smoothie. Možná to tak nevypadá, ale právě i se zbytkem firmy pracuješ z týdenního remote office v Chorvatsku. Práce ti jde od ruky, jakpak by ne, když dokončuješ testování programu, který sis sám vymyslel a nakódoval.

Když jsi dostal zadání tohoto projektu, tak ses domluvil s teamleaderem a řekl mu, že potřebuješ klid. Týden ses pak neukázal v práci, pracoval jsi kdy jsi chtěl a odkud jsi chtěl a s týmem jsi zůstával ve spojení na Slacku. Nezáleželo na tom, že nesedíš každý den od devíti u svého stolu v kancelářích v centru Brna, hlavní bylo, že ses po týdnu opět ukázal a nechal za sebou velký kus práce.

Stává se, že na některých kritických projektech musíme makat i na 200%, ale vždycky to nějak zvládneme. Proč? Protože:

 • K vyřešení problému se dostaneme i bez nutnosti pořádat zdlouhavé a neproduktivních meetingy
 • Nebrzdí nás žádné nabobtnalé procesy a každý podnět není potřeba zadávat do ticketing systému, jako je tomu v korporátech
 • Náš tým se skládá ze 3 lidí, kteří jsou schopni se lidsky domluvit na flexibilní spolupráci
 • Nikdo nám nevnucuje způsob, jakým máme pracovat - důležitý je u nás hlavně výsledek a to, jak jsme se k němu dostali, je zcela na nás.

FAQ

Pro koho budu vytvářet nové programy?

Většinou buď pomáháme ostatním oddělením s automatizací procesů a problémů, aby se mohly soustředit na svou práci a zbytečně neztrácely čas, nebo vyvíjíme cokoliv, co je potřeba, pro zlepšení služeb pro naše cílové klienty (např. integrace se systémy třetích stran, aplikace na ochranu klientského kapitálu, …).

Co bych měl umět?

Rámcově by ti měly hodně říkat vícevláknové, dobře škálovatelné aplikace a neměl bys mít problém je vytvářet. Měl by sis umět poradit, pokud bude program limitován např. nízkou dostupnou paměti nebo nutností co nejrychlejšího vykonání (přece jenom realtime by mělo opravdu znamenat realtime).

Koncovými zákazníky pro tyto aplikace budou tví kolegové z dalších týmů, takže jakékoliv připomínky a zpětnou vazbu budete moct s klidem probrat ve firemní sauně, nebo třeba na terase.

Takže bych první dělal jen plánování a pak se vyvinul dál a přešel například ke kódování?

Ne, takhle to u nás nemáme. Je nás málo a pořád si jedeme na start-upové vlně, takže u nás neexistují žádné ustálenější procesy, ale pomalu si začínáme formovat svůj standard. Což ale bereme jako plus, protože máme možnost individuálně pracovat na svých projektech a rozvrhnout si tak čas podle sebe. Ty si to promyslíš, ty si to nakóduješ a budeš to i ty, kdo to bude testovat (případně s kolegou, pokud vás bude na aplikaci pracovat víc). Samozřejmě můžeš počítat s pomocí od členů svého týmu.

A co když se nevyznám ve Forexu?

Znalost Forex prostředí vnímáme spíš jako výhodu, než podmínku, a tak není potřeba, aby ses v tomto prostředí někdy v minulosti pohyboval. Ostatně málokdo ze současných členů týmu měl před nástupem nějaké vědomosti z tohoto odvětví.

S čím budu pracovat?

Vyznat by ses měl v následujících - VisualStudio 2017; C# Entity Framework; REST API; PostgreSQL; MySQL; Github; Azure DevOps.

Vážně je u vás tak volná pracovní doba, jako je popsaná v textu inzerátu?

V zásadě ano. Než se však na své pozici zaučíš, upřednostňovali bychom, abys do kanclu chodil spíše pravidelně. Po dokončení učící fáze je rozvržení tvé pracovní doby a místa jejího konání zcela na tobě.

KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Senior JavaScript Developer

Our WebTech team designs, develops and manages broker services and applications. This way we facilitate interaction with our clients and reduce the work of a broker's employees. For instance, we develop a web and mobile version of the client zone for managing accounts, deposits and withdrawals (think "internet banking"). We also automate processes like opening new accounts, depositing funds and other things that help make work simple. If there is any free time left, we play with the slackbots to make our lives easier. ;)

Our vision is to be a good partner for brokers and create a modern and efficient environment for their clients and employees. We base all on a flexible team of Full-Stack Javascript developers and use AWS, Serverless, GraphQL, and React.

 

WHAT WILL YOU WORK ON

If you are experienced, you can expect:

 • Development of a new serverless backend (AWS Lambda, AWS Step Functions).
 • Creating GraphQL API for specific applications.
 • Creating a new React app that will help our team manage user and requirements.
 • Developing applications for clients and building their mobile versions.
 • Developing websites written in React.

If you want to grow, you can expect at the beginning:

 • Writing specific lambda functions to help automate our processes.
 • Creating forms using our own React tool.
 • Linking external systems.
 • We'll show you everything. You will learn to use modern technology through small tasks.
 • And if everything goes well, you will be able to move forward in the course of a year and work on bigger applications.

WE DEVELOP WITH:

 • Javascript ES 6/7, TypeScript
 • NodeJS
 • React, React Native
 • GraphQL, REST API
 • PostgreSQL, MongoDB, AWS Lambda
 • HTML5, CSS
 • + anything else if it works
 • We work agilely and use Jira and Github for development

What's important to us is your attitude, desire to move forward and learn new things. It does not matter if you are not skilled in everything mentioned above. You will become a part of our team, but at the same time, we will give you space to work independently. You can expect to get a separate assignment and it will be up to you to come up with the best possible solution.

 

WHO ARE WE?

We are a young team with a desire to show the whole world that a Czech company from Brno has its place in the international business. We are innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other.

We are open with each other and strict working hours are not our style - everyone knows what their job is and how much time they need to devote it. We prefer project management style to a hierarchical one and we also have nice offices in the center, our own gym, sauna, etc.

 

Get to know us better at the Company Culture Market: www.cocuma.cz/company/purple-technology (in Czech)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Account Manager with Polish

For one of our close partners with whom we share the same values, both business-wise and in relation towards employees, we are looking for someone to take this position.

WHO WE ARE

Purple Trading is a brand of Cyprus Investment Firm with an innovative approach towards business management. We are a young team with a desire to show the whole world that a company with Czech roots has its place in the international business. We are innovating the financial world, changing the status quo, inspiring the competition and bringing products with added value to our clients. Our vision is to help clients to be more successful in the financial marketsWe are currently expanding a Polish Sales Desk and are looking for candidates speaking Polish language. The idea is to have a small, proactive and ambitious team ready to tackle the Polish trading market down with us.

WHAT WILL YOUR JOB BE LIKE:

You will be the first point of contact for our existing and also potential clients based in Poland. Meaning you will be responsible to actively keeping contact with potential and existing clients and present them with our products. On the other hand, you can also expect to be contacted by our clients in order to provide them with basic support regarding the account opening procedures, trading related questions etc., all this via phone or email. Part of the work will be also negotiating and informing affiliates of the commission structure they will work with. Presenting the various promotions, products and marketing campaigns currently active. Updating CRM on a regular basis and following guidelines set by the compliance. As an account manager for the Polish market, you will be part of our company’s expansion project. This means that you will be able to grow (both professionally and financially) along with our own growth and success in this project.

WHAT DOES OUR IDEAL BUDDY LOOK LIKE:

 • Good understanding of financial markets (Forex, ETFs, Commodities, etc.)
 • Experience with FX/CFD trading (MT4)
 • At least 1 year of experience in Forex Sales
 • Knowledge of Polish language
 • Positive and can-do, result-oriented attitude
 • Very good communication skills
 • Able to work under pressure and keeping up with target requirements

IN RETURN, WE OFFER:

 • Financial compensation including fixed part and unlimited performance-based part
 • Flexibility (possibility of home-office/remote-office)
 • Support in personal and professional growth (budget for education)
 • Working in a friendly (family-like) environment with a small team
 • Remote office (whole company works from somewhere else in Europe for one week once a year)
 • Cooperation with the international team
 • Business trips around Europe are a possibility
 • Other financial and non-financial benefits
 • And what’s the most important for is we care about the results, not the time spent in the office

Our strength is in our unity, so when a crisis arises, we solve them together. That’s why team spirit is in the centre of everything for us, it simply gives us the ability to achieve set goals and also to tackle down any business complexities that might be thrown at us by financial industry on a daily basis.

We like to manage projects rather than people and their time plus we have almost no hierarchy. As a result, you can expect much more flexibility than in a usual company. You will be given trust and in exchange, we will expect you to proactively solve issues you will face, come up with ideas and deliver them on time.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Polish Customer Support

Navolávání klientů, spamování ani nic podobného u nás nenajdeš. V našem týmu se staráme o spokojenost našich stávajících klientů z finančního světa, nebo těch, kteří nás sami osloví. Nejčastěji komunikujeme formou emailů, chatu nebo telefonicky.

Je pro nás důležitý individuální přístup k našim klientům, proto se u nás nesetkáš s žádným záznamníkem nebo automatickou robotickou odpovědí. Naopak chceme, aby nás i protistranu spolupráce bavila a měli jsme z ní oboustranně radost. Byť jsme ve finančním světě, tak nekomunikujeme škrobeně, ale naopak otevřeně a přátelsky

JAK BUDE VYPADAT TVÁ PRÁCE:

Přidáš se k našemu týmu, který sedí v centru Brna. Pomůžeš nám pečovat o naše klienty, tedy zpracovávat jejich požadavky a odpovídat na jejich dotazy. To znamená např. zakládání obchodních účtů, zpracovávání osobních údajů a dokumentů nebo technická pomoc, když klientovi něco nefunguje. Můžeš se těšit na různá zpestření v rámci projektů, automatizací, testování nových produktů nebo procesů a pracovních cest. Náš support tým je takový informační hub, který zná pozadí finančního světa, proto tě u nás nečeká žádná rutina, ale neustálé posouvání vpřed, abychom udrželi krok s dynamikou celého finančního trhu. Sem tam se ale i nám stane, že si s něčím nevíme rady a bude na tobě najít řešení. Většinou odpovědi najdeme u našich parťáků z jiných týmů, kteří nám rádi se složitějšími a techničtějšími dotazy pomůžou. 

JAK VYPADÁ NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK:

 • Ovládáš polštinu na úrovni rodilého mluvčího
 • Máš angličtinu na komunikativní úrovni (naši klienti i kolegové jsou i z ciziny a všechny naše systémy jedou v EN). Čeština nebo slovenština je také velké plus!
 • Jsi dobrým posluchačem a “pátračem”, snažíš se porozumět, co lidé potřebují, dokážeš identifikovat jejich problém, vyzjistíš si informace, jak danou věc řešit a s citem ji umíš odkomunikovat
 • Jsi dochvilný/á a chápeš, co je to zodpovědnost a závazek, když klientům slibujeme, že tady pro ně jsme v určitou časovou dobu
 • Stačí, když víš, jak pracovat s PC - základy excelu, mail, apod. ti nedělají problém - zbytek tě u nás naučíme
 • Když už máš znalosti ze světa financí a obchodování na finančních trzích, je to určitě plus, pokud ne, u nás je určitě získáš, stačí jenom chtít (není to tak náročné, jak se může zdát :)
 • Vyhovuje ti pracovní doba 8-16 a užíváš si volné víkendy

CO U NÁS NAJDEŠ?

 • Můžeš si vybrat nový noťas, mobil a vše, co potřebuješ ke své práci, z tvého Electro Budgetu.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Cítíš, že se potřebuješ posunout v angličtině? U nás tu možnost dostaneš, máme několik lektorů, stačí si jen vybrat.
 • Chceš ušetřit čas chozením ke kadeřníkovi? Objednat si smoothie až k sobě na stůl, zajet si pracovat remote od moře nebo si pořídit Multisportku? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • Každoroční remote office (kdy celá firma jede na týden, pracovat někam mimo Česko
 • Otevřenost neotřelým řešením, co si vymyslíme, můžeme klidně hned zrealizovat
 • 5 týdnů dovolené + 5 sickdays
 • Kancelář máme přímo v centru a najdeš tam saunu, fitko, nebo třeba super terasu s grilem a výhledem na Petrov
 • A spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně

KDO JSME MY:

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Nothing that fits you well?

We are always looking for a new Purple colleague. When considering a new buddy, we first look at the cultural fit - is s/he Purple, will we simply enjoy being together, is there the energy? Second we look at capabilities and competencies. Being likeable and capable are both important. Yet we never hire capable superhero if we don't like the guy. So if you think you would fit into our Purple band both as a friend and as an expert who gets s***t done, please do get in touch. We'll write / call back, we promise.

Contact us