Thanks for your email.

Return

Being Purple

Purple people are some 100 happy souls working mostly around Brno with random appearances in other global locations. They can be identified by a sense of humor, crazy ideas, or readiness to take responsibility, work hard, have fun and create excellent services.

See Open Roles

01

Responsibility & Freedom

We have a motto: “More responsibility gives more freedom”. This means however responsible you are, equals how much freedom you can enjoy. Being responsible is not just about getting to the finish line, nor how fast you get there, but how you get there. Be strategic, be thrifty, be savvy and make sure what you are doing makes sense. Because we trust you to be responsible, there usually isn’t a problem to design work around your life and your colleagues. We’re open to you working at any time, place, or way that suits your individual needs and role. Work from home because you prefer or need to? Sure. Work from abroad so you can stay longer after a vacation. Yes. Need to pick up a friend from hospital or kids from school? Absolutely. Prefer to start at noon and work late? None of this is a problem if you don't influence your teammates in a bad way. Performance and results are important for us. Once you make a promise to deliver, we believe that you will keep your word.

02

Friendliness

We treat others the way we want to be treated. We strive to be friendly, human, humble, supportive, and understanding, both towards clients, partners and to one another. You will notice small acts of kindness around the office each day; like being offered a delicious snack from someone’s weekend getaway on Monday, a slice of homemade birthday cake on Tuesday or french style pancakes on Wednesday. We enjoy coming to the office simply because we look forward to seeing our smiling colleagues. Plus we like spending time together outside the office to enjoy beers, sports, weekend activities as well as corporate events, like our company’s anniversary, Thanksgiving and Christmas parties, plus a week by the sea at our annual summer remote office.

03

Fairness

In our office, you won’t be able to tell a co-founder apart from someone who joined the team just days ago. The same fair, open-minded, transparent, and honest treatment is given to all Purple souls. Fresh fruits, good coffee, company gym, sauna, and a lot of other benefits to choose from, these are always the same for everyone. Just like tidying up the meeting room after yourself or putting the dishes into the dishwasher. When we cooperate with people, we want to find a solution which is beneficial for all parties, easy money and quick wins are not what we look for. We seek long term and meaningful cooperation.

04

Flexibility

As a company, a team or an individual player, we must be flexible, agile, ready to change and adapt. Sometimes it means we have to do something unpredictable, and no matter the circumstance, we jump on it and get it done. Flexibility hasn’t just allowed us to grow but also rescued us when we’ve encountered tough times in the past. Despite our best efforts, we know tough times may come again. We learn from mistakes and take every opportunity to improve. We are resilient and we are ready to roll up our sleeves and do it all over again.

05

Drive

We got to where we are today because we always try to find solutions, not excuses why it cannot be done. We have the drive to succeed globally, expanding far and wide from the roots of our home Czecho-Slovak, European Markets. Our team has more than doubled in size over the past two years and quadrupled over the past four. This fast-paced growth makes it critical that we are always willing to help colleagues with their work. We tend to be goal-oriented, self-developing, proactive and reliable business partners striving for mastery. We make sure that everyone we welcome onboard whether from Japan, Belize, Cyprus, U.A.E or anywhere else around the world shares that drive.

Open Roles

HR Admin

Už je nás něco přes 200 a do konce roku plánujeme nabrat dalších zhruba 40 parťáků. Takže hledáme posilu, která nám pomůže zastřešit tyto oblasti: On/offboarding, Administrativa, Benefity a Kanceláře.

Společně pracujeme i na spoustě různých projektů, takže nudit se nebudeš. V týmu pokrýváme nábor nových kolegů, interní komunikaci, HR marketing a všichni se společně staráme o to, ať se k nám všichni těší a všem se u nás líbí.

JAK BUDE VYPADAT TVÁ PRÁCE?

 • Hlavní oblastí bude onboarding. Máme v pipeline hodně pozic a bude potřeba všem doručit skvělý prvotní zážitek, domluvit lékařské prohlídky, sesbírat dokumenty, všechno podepsat a nachystat.
 • Občas přijímáme i kolegy z jiných zemí a součástí tvé agendy tak bude i proces žádosti o pracovní povolení od jejího podání, přes vyřízení až po následné prodloužení povolení.
 • Další z věcí bude HR administrativa, všechny možné dodatky, smlouvy, dohody, atd. Je potřeba, ať je vše v pořádku a má svůj systém. Navíc se budeš starat třeba o školení nováčků nebo relokaci kolegů ze zahraničí.
 • Benefity budou taky jedna z věcí, kterým se budeš věnovat. Půjde o jejich správu, vylepšování, nebo třeba aktualizaci podmínek. Multisport mění sazbu? Chceme zavést nový jazyk do výuky jazyků u nás?
 • A poslední, ale neméně důležitá stránka, je starost o brněnské kanceláře. Někde se něco rozbilo? Kytky začaly trochu žloutnout? Mění se klimazitace v kanceláři? Tohle všechno bude potřeba řešit, objednat nebo domluvit.
 • Mimo tyto hlavní oblasti se můžou objevit různé ad hoc projekty (např. integrace nového HR IS, zavedení nového reportu, sepsání manuálu třeba k sauně, apod.).

JAK VYPADÁ NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK?

 • Máš už od mala tužky v pouzdře seřazené podle barvy? Tak to se bude hodit. Pečlivost, smysl pro pořádek, organizovanost jsou tvoje silné stránky.
 • Ideální by bylo kdyby ti ze slov "rutina" a "administrativa" hned nenaskočily pupínky 😊 Je to skutečně gró této práce a bude fajn, když to bude člověka bavit a nebere administrativu jen jako nutné zlo.
 • Naši práci děláme srdcem a tak, aby byl člověk jejím středobodem. Jestli ti pomoc druhým dělá radost, it's a match!
 • Je třeba počítat s tím, že i když nastavíš neprůstřelný systém a připravíš k němu polopatický manuál, opakující se otázky budou chodit ze všech stran a ty budeš styčný důstojník pro jejich zodpovězení. Jestli disponuješ trpělivostí a pozitivním naladěním, nerozhodí tě ani ty nejprekérnejší 😊
 • Bez angličtiny (aspoň B2) to nepůjde, fungujeme jak v češtině tak v angličtině.

CO TI ZA TO NABÍDNEME:

 • Ze svého Electro Budgetu si můžeš vybrat nový noťas, mobil a vše co potřebuješ ke své práci.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Cítíš, že se potřebuješ posunout v angličtině? U nás tu možnost dostaneš. Máme několik lektorů, stačí si jen vybrat.
 • Chceš ušetřit čas chozením ke kadeřníkovi? Objednat si smoothie až k sobě na stůl, zajet si pracovat remote od moře nebo si pořídit Multisportku? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • Každoroční remote office (kdy celá firma jede na týden, pracovat někam mimo Česko).
 • Otevřenost neotřelým řešením. Co si vymyslíme, můžeme klidně hned zrealizovat.
 • Kancelář máme přímo v centru a najdeš tam saunu, fitko, nebo třeba super terasu s grilem a výhledem na Petrov.
 • Ale hlavně super partu, volnost a místo, kam se budeš rád/a vracet.
 • A taky ještě spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně nebo přes video.

KDO JSME MY:

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market: www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Document Verification Specialist with Vietnamese

We are looking for a new team member of our Global Operations Team which is taking care of the day-to-day back-office tasks of our partners and we need somebody who will help with the Vietnamese clients of our partners. You need to have a drive and a customer-oriented attitude. Perfect English and Vietnamese communication skills are crucial for this role.

What will your job look like?

 • Helping out with onboarding newly registered clients of our partners - you will be verifying KYC (Know your customer) documentation (eg. personal information, ID’s, bank statements, etc.) and opening accounts for clients
 • Cooperating with Compliance, Customer support, and Sales teams
 • Communicating with clients and partners over e-mail and very occasionally also via live chat
 • If needed helping with marketing materials in Vietnamese

What skills should our new team member have?

 • Previous experience working in Customer Service (at least 1 year)
 • Fluent communication in English and Vietnamese (both written and spoken)
 • Technical and administrative proficiency - you will be working with data in several systems
 • Good communication skills and great attention to detail - you will be checking many documents and data and you need to notice the smallest details
 • Stress resistance, drive, and willingness to roll up your sleeves & get things done
 • We will be happy to teach you the rest of the things you will need for this job :)
 • You need to be able to work full-time

You will score more points for:

 • Experience with KYC and AML (anti-money laundering) procedures
 • Knowledge of Financial Markets

What we offer:

 • You can choose a new notebook, a mobile phone and everything you need for your work from your Electro Budget;
 • Do you want to keep learning? Buy books, attend workshops, conferences, or have a session with a coach? For all of these, we have an Educational budget;
 • Getting a new haircut in the office? Ordering a smoothie to your table? A handyman finally mounting the shelves or getting a Multisport? Just a few things on which you can use our Cafeteria points;
 • Yearly team building abroad during which the entire company works from a different country, while enjoying activities and quality time with your colleagues;
 • Great team members from all around the world and a friendly, flexible environment, where hard work is met with fun;
 • Easy access to a healthy lifestyle with an on-site gym and sauna, company sports activities, and healthy treats in the office.

Who are we?

We are a young team with the desire to demonstrate that a Czech company from Brno could find its place in international business and cooperate with the entire world. The finance industry is being innovated in our company. We're putting our effort into changing the status quo and inspiring our competition. People are what matters the most to us and the groundwork of our entrepreneurship, growing profitably. We can work as a team and have much fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other. We are open to each other and strict working hours are not our style - everyone knows his job and how much time shall be devoted thereto. We prefer a project management style and not the hierarchical one.

Last but not least, our offices in Brno are situated in the city center, having its gym, sauna, and much more, prepared just for our employees. If you are from abroad, let's talk about it during the call. Learn more about us by checking our Company Culture Market profile at: www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Corporate Assistant

Působíme v oblasti finančních technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou obchodníci s cennými papíry a jiné finanční instituce. Tyto firmy poskytují naše technologie koncovým zákazníkům ve více než 100 zemích světa.

Náš Právní tým pokrývá 7 specializací: Mezinárodní závazkové právo, Mezinárodní ochranné známky, Mezinárodní platební styk, Právo mezinárodních finančních trhů, Mezinárodní AML Compliance, CZ právo a Právo mezinárodních korporací. V poslední zmíněné specializaci hledáme někoho na plný úvazek, kdo by nám pomohl s administrativními úkony.

Toto je Livka, která Tě provede drsnými vodami Corporate Governance!

JAK MŮŽE PRÁCE U NÁS VYPADAT?

Ve svém plném úvazku budeš asistovat Korporátní sekci a zbytku týmu s administrativními úkony. Jedná se hlavně o žádání a přípravu dokumentů spojených s administrací zahraničních společností našich klientů, návštěvy notářů, soudních překladatelů a pošty, komunikace s ambasádami, bankami, vyplňování formulářů pro různé instituce. Požadavky budou většinou chodit od zahraničních bank a úřadů a vyžádávat je budeš od akcionářů a ředitelů spravovaných firem, většinou v originále a v angličtině. Proto bude potřeba být každý den s námi v kanceláři. Díky téhle práci získáš zkušenosti se správou zahraničních firem, které můžeš potom následně využít v dalších finančních institucích. Připadá ti to jako jednotvárná a rutinní činnost? Uvažuješ správně. Hledáme někoho, koho přesně tohle bude bavit. Ale známe i dny a týdny, kdy se nové požadavky klientů přivalí jako tsunami.

A toto je Anička, se kterou společně zmáknete všechny nástrahy Corporate administrativy ;)

JSI NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK?

 • Máš 3 roky praxe v administrativě
 • Business English on an advanced level is a must have
 • Čeština je také potřeba (domluvit si schůzku u notáře nebo pokecat s kolegy u kafe).
 • Baví tě opakující se úředničina a detailní práce s dokumenty
 • Dokážeš multitaskovat, správně prioritizovat a proaktivně řešit komplikace
 • Víš, jak si zorganizovat čas i dokumenty, máš smysl pro detail
 • Umíš si vyhrnout rukávy a máknout, když je potřeba splnit deadline
 • Přizpůsobit komunikaci individuálním požadavkům úkolů a jednotlivců
 • Dokážeš se vyjádřit stručně, přesně, výstižně a srozumitelně, také v angličtině
 • Zvládneš naslouchat potřebám ostatních a extrahovat problém
 • Dokážeš se rychle rozhodovat
 • Máš dokončené středoškolské vzdělání
 • Jezdíš s námi na víkendové teambuildingy cca jednou za kvartál

BODY NAVÍC ZÍSKÁŠ ZA:

 • Znalost anglické obchodní korespondence a právní angličtiny
 • Máš zkušenosti z finančních institucí, právních firem nebo úřadů
 • Znáš fungování International Corporate Governance

A KDO JSME MY?

Brno Legal Team

Velmi přátelský (snad až rodinný) kolektiv bez právní subjektivity, který spojuje vysoká odbornost, loajalita, důraz na customer experience, radikální upřímnost, cynický humor, sport (zejména beach volleyball), GoldFish Ibiza Mix 2014, pohárek nebo dva něčeho dobrého a gastronomie. Přesně v tomto pořadí.

“Míváme spoustu akcí, od víkendových výšlapů na Malé Fatře až po běžky v Jeseníkách, nebo remote office týdnu na Kypru."

Purple Technology s.r.o.

Jsme mladá firma s chutí ukázat celému světu, že tým z Brna se může prosadit v mezinárodním fintech a regtech trhu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko a saunu. Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market http://www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Juniorní Podnikový Právník

Působíme v oblasti finančních technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou obchodníci s cennými papíry, platební instituce a jiné finanční ústavy. Tyto firmy poskytují naše technologie koncovým zákazníkům ve více než 100 zemích světa.

Náš Právní tým pokrývá 7 specializací: Mezinárodní závazkové právo, Mezinárodní fúze a akvizice, Mezinárodní platební styk, Právo mezinárodních finančních trhů, Mezinárodní AML Compliance, CZ právo a Právo mezinárodních korporací. Ve specializaci CZ práva hledáme někoho na plný úvazek, kdo by nám pomohl s administrativními úkony.

CO OČEKÁVAT:

Rozumíš českému právu? Super! Ale je to jen kapka v oceánu know-how a skillů, které se u nás naučíš. Během roku po nástupu se budeš podílet na přípravě celé škály právních dokumentů, ovládat komunikaci uvnitř Purple společností i navenek vyjednávat s obchodními partnery, umět přizpůsobit interní potřeby/zájmy k dosažení ultimátního cíle, a to v CZ i EN jazyce.

Budeš pracovat na projektech od A do Z. Při spolupráci s námi se seznámíš s regulacemi finančních služeb, compliance problematikou a dalšími tržními a technickými specifiky s globálním dosahem. A to vše způsobem, který Ti umožní spravovat svůj čas nejefektivnějším způsobem.

CO BUDEŠ DĚLAT:

Budeš součástí české divize interního Právního oddělení, které má na starosti sepisování, změny a kontrolu smluv, obchodních podmínek nebo interních předpisů. Tvou náplní budou zaměstnanecké vztahy vč. pracovních víz, obecně drafting a revize rozličných smluv a dohod, cashflow management, GDPR tématika, právní servis pro ostatní oddělení, inkorporace a servis korporací / fundací, a další témata. Zkrátka juniorní podnikový právník pro českou firmu podnikající výhradně mezinárodně.

NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK:

 • Má znalost následujících oblastí práva - MPS, ZOK, OZ, Zákoník práce, Zákon o zaměstnanosti, ZAML a finanční právo atd.
 • Chce dělat podnikového právníka (koncipientura u nás není možná)
 • Formální vyjadřování je mu přirozené
 • Má právní a obchodní angličtinu alespoň na úrovni B2
 • Umí si vyhrnout rukávy a máknout, když je potřeba splnit deadline
 • Dokáže se vyjádřit stručně, přesně, výstižně a srozumitelně, také v angličtině
 • Ví, jak si zorganizovat čas, správně prioritizovat a proaktivně řešit komplikace
 • Dokáže přijít s konstruktivní kritikou a alternativním řešením
 • Zvládne naslouchat potřebám ostatních a extrahovat problém
 • Je absolvent nebo student 5. ročníku a má už aspoň 1 rok praxe
 • Může a chce pracovat na plný úvazek

CO TI NABÍDNEME:

 • Můžeš si vybrat nový noťas a vše, co potřebuješ ke své práci, z tvého Electro Budgetu.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Chceš ušetřit čas chozením ke kadeřníkovi? Objednat si smoothie až k sobě na stůl, fyzioterapii přímo v kanclu nebo si pořídit Multisportku? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • Přátelské a flexibilní prostředí; bezva kolegové z celého světa, se kterýma je super spolupráce, ale také velká zábava.

A KDO JSME MY?

“Míváme spoustu akcí - turistika na Malé Fatře, běžky v Alpách, nebo remote office týden na Kypru.”

Brno Legal Team

Velmi přátelský (snad až rodinný) kolektiv bez právní subjektivity, který spojuje vysoká odbornost, loajalita, důraz na customer experience, psychická odolnost, radikální upřímnost, cynický humor, sport (zejména beach volleyball), GoldFish Ibiza Mix 2014, pohárek nebo dva něčeho dobrého a meat-based gastronomie. Přesně v tomto pořadí.

Purple Technology s.r.o.

Jsme mladá firma s chutí ukázat celému světu, že tým z Brna se může prosadit v mezinárodním fintech a regtech trhu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko a saunu. Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na https://www.cocuma.cz/company/purple-technology/

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Senior Full-Stack Developer

I když je náš tým převážně česko-slovenský, máme mezi sebou i pár kolegů, kteří jsou cizinci. Proto hledáme někoho, kdo se nebojí komunikace v angličtině, nebo je mu dokonce také bližší, než čeština. To je i důvodem, proč jsme se rozhodli veškeré informace o této pozici sepsat v angličtině.

We, in the WebTech team, design, develop and manage broker services and applications. This way, we facilitate interaction with our clients and reduce the work of a broker's employees. For instance, we develop a web and mobile version of the client zone for managing accounts, deposits and withdrawals (something like "internet banking"). We also automate processes like opening new accounts, depositing funds and other things that help make work simple. 

Our vision is to be a good partner for FinTech brokers and create a modern and efficient environment for their clients and employees. We base all on small flexible teams of Full-Stack developers and use AWS, Serverless, GraphQL, React and more. 

As one of the Serverless market leaders located in Central Europe, we work on tooling for building big serverless applications and helping the community to push forward. 

WHAT WILL YOU WORK ON:

If you are experienced, you can expect:

 • Development of new serverless microservices
 • Creating GraphQL API for specific applications
 • Building new features across our web and mobile applications
 • Pushing forward our open-source Serverless tooling
 • Designing cloud architecture based on business requirements

If you don’t have any experience with AWS cloud development and Serverless, we are willing to teach you. First, you can start with more manageable tasks and then you can master the rest.  

TECH-STACK WE USE:

 • TypeScript
 • NodeJS - AWS Lambda
 • CI/CD - CircleCI
 • Unit tests - Jest
 • AWS Cloud - Serverless Framework
 • GraphQL - AWS AppSync
 • REST API - Amazon API Gateway
 • Identity Provider - Amazon Cognito
 • Databases - Amazon DynamoDB, PostgreSQL, MongoDB, Mongo Atlas
 • React / React Native
 • Next.js, AWS Amplify, Styled Components
 • Checkout more on our Stackshare profile
 • Or try out the tech yourself on our dev-stack: https://github.com/purple-technology/purple-stack

We also have a blog about how we work. You can check it here.

We are open to innovations, so everybody - even you - can bring new ideas and convince others to adopt them.

What's important to us is your attitude, desire to move forward and learn new things. It doesn't matter if you are not skilled in everything mentioned above. You will become a part of our team, but at the same time, we will give you space to work independently. You can expect to get a separate assignment, and it will be up to you to come up with the best possible solution. It’s up to you to decide how often you wish to come to the office. We  offer a great amount of flexibility and support to your individual needs. We just like to spend some in-person time too.

WHO ARE WE?

We are a young team with a desire to show the world that a Czech company from Brno has its place in international business. We are innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other.

We are open with each other, and strict working hours are not our style - everyone knows what their job is and how much time they need to devote to it. We prefer project management style to a hierarchical one. Plus, our company is located in a nice office in the city centre, with its own gym, sauna, etc.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Recruiter and People Specialist

Záleží nám na tom, aby u nás pracovali lidé, kteří zapadnou do našeho týmu, ve kterém společně posouváme Fin-Tech svět (a nejen ten) dopředu. Když už u nás někdo pracuje, chceme, ať ho práce naplňuje, baví, má možnost v ní růst a chodí do ní rád. Snažíme se pro to dělat, co můžeme.
To je důvod, proč hledáme i Tebe. V současné době se staráme o 200 lidí na několika různých místech po celém světě a potřebujeme pomoct hledat další fialové lidi mezi nás a věnovat se jim, aby mohli pracovat “tak, jak chtějí žít”. Od minulého roku jsme vyrostli přibližně o třetinu a na další rok to bude asi ještě o další.
CO TĚ U NÁS ČEKÁ:
 • Aktivní hledání nových kolegů v ČR i zahraničí (tvorba inzerátů a sourcing)
 • Od screeningů, přes pohovory (vedení i plánování) až po finální plácnutí s kandidátem
 • V rámci people care tě čekají pravidelná setkání s kolegy, zjišťování jejich potřeb, problémů, radostí a hledání řešení
 • Mediování týmových retrospektiv, což se NEomezuje jen na ČR
 • Ač (naštěstí) ne moc časté, tak součástí jsou i offboardingy
 • Ad hoc projekty (implementace nového systému, zavedení nového benefitu, atd.)

JSI TEN, KOHO HLEDÁME?

 • Máš už s hledáním lidí zkušenosti a chceš je hledat nejen v ČR, ale po celém světě
 • Pravidelně nacházíš unicorny, které si hiring manageři vysnili
 • Máš spoustu otázek, na které Tě zajímají odpovědi, ale přesně víš, kdy máš přestat mluvit a začít jenom naslouchat
 • Víš, že každý jsme nějaký a namísto předsudků a hodnocení máš pro člověka pochopení
 • Dokážeš mít nad věcmi nadhled, umíš se postavit do role pozorovatele a potom s čistou hlavou řešit situace a případné problémy
 • Nebojíš se přicházet s jiným pohledem na věc, nápady a rád věci dotahuješ do konce (+ máš tah na branku)
 • Chceš růst a pracovat ve firmě, kde se některé věci dělají jinak
O našich vizích a představách bychom Ti rádi pověděli více osobně a společně probrali Tvou představu, jakým směrem by ses rád ubíral do budoucna :)

CO TI MŮŽEME NABÍDNOUT:
 • Můžeš si vybrat nový noťas, mobil a vše, co potřebuješ ke své práci, z tvého Electro budgetu.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Cítíš, že se potřebuješ posunout v angličtině? U nás tu možnost dostaneš, máme několik lektorů, stačí si jen vybrat.
 • Chceš ušetřit čas chozením ke kadeřníkovi? Objednat si smoothie až k sobě na stůl, zajet si pracovat remote od moře nebo si pořídit Multisportku? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • 5 týdnů dovolené a 5 sick days.
 • Flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat z domu.
 • Každoroční remote office, kdy celá firma jede na týden pracovat někam mimo Česko.
 • Otevřenost neotřelým řešením, co si vymyslíme, můžeme klidně hned zrealizovat.
 • Kancelář máme přímo v centru a najdeš tam saunu, fitko, nebo třeba super terasu s grilem a výhledem na Petrov.
 • Ale hlavně super partu, volnost a místo kam se budeš rád vracet.
 • A taky ještě spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně nebo přes video :)
A KDO JSME MY?
Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem.
Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak… Poznej nás trošku blíže skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

AWS Serverless Engineer

I když je náš tým převážně česko-slovenský, máme mezi sebou i pár kolegů, kteří jsou cizinci. Proto hledáme někoho, kdo se nebojí komunikace v angličtině, nebo je mu dokonce také bližší, než čeština. To je i důvodem, proč jsme se rozhodli veškeré informace o této pozici sepsat v angličtině.

We, in the WebTech team, design, develop and manage broker services and applications. This way, we facilitate interaction with our clients and reduce the work of a broker's employees. For instance, we develop a web and mobile version of the client zone for managing accounts, deposits and withdrawals (something like "internet banking"). We also automate processes like opening new accounts, depositing funds and other things that help make work simple. 

Our vision is to be a good partner for FinTech brokers and create a modern and efficient environment for their clients and employees. We base all on small flexible teams of Full-Stack developers and use AWS, Serverless, GraphQL, React and more. 

As one of the Serverless market leaders located in Central Europe, we work on tooling for building big serverless applications and helping the community to push forward.

WHAT WILL YOU WORK ON:

If you are experienced, you can expect:

 • Development of new serverless microservices
 • Creating GraphQL API for specific applications
 • Building new features across our web and mobile applications
 • Pushing forward our open-source Serverless tooling
 • Designing cloud architecture based on business requirements

If you don’t have any experience with AWS cloud development and Serverless, we are willing to teach you. First, you can start with more manageable tasks and then you can master the rest.

TECH-STACK WE USE:

 • TypeScript
 • NodeJS - AWS Lambda
 • CI/CD - CircleCI
 • Unit tests - Jest
 • AWS Cloud - Serverless Framework
 • GraphQL - AWS AppSync
 • REST API - Amazon API Gateway
 • Identity Provider - Amazon Cognito
 • Databases - Amazon DynamoDB, PostgreSQL, MongoDB, Mongo Atlas
 • React / React Native
 • Next.js, AWS Amplify, Styled Components
 • Checkout more on our Stackshare profile
 • Or try out the tech yourself on our dev-stack: https://github.com/purple-technology/purple-stack

We also have a blog about how we work. You can check it here.

We are open to innovations, so everybody - even you - can bring new ideas and convince others to adopt them. What's important to us is your attitude, desire to move forward and learn new things. It doesn't matter if you are not skilled in everything mentioned above. You will become a part of our team, but at the same time, we will give you space to work independently. You can expect to get a separate assignment, and it will be up to you to come up with the best possible solution. It’s up to you to decide how often you wish to come to the office. We  offer a great amount of flexibility and support to your individual needs. We just like to spend some in-person time too.

WHO ARE WE?

We are a young team with a desire to show the world that a Czech company from Brno has its place in international business. We are innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other.

We are open with each other, and strict working hours are not our style - everyone knows what their job is and how much time they need to devote to it. We prefer project management style to a hierarchical one. Plus, our company is located in a nice office in the city centre, with its own gym, sauna, etc.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

React Native Developer

I když je náš tým převážně česko-slovenský, máme mezi sebou i pár kolegů, kteří jsou cizinci. Proto hledáme někoho, kdo se nebojí komunikace v angličtině, nebo je mu dokonce také bližší, než čeština. To je i důvodem, proč jsme se rozhodli veškeré informace o této pozici sepsat v angličtině.

We, in the WebTech team, design, develop and manage broker services and applications. This way, we facilitate interaction with our clients and reduce the work of a broker's employees. For instance, we develop a web and mobile version of the client zone for managing accounts, deposits and withdrawals (something like "internet banking"). We also automate processes like opening new accounts, depositing funds and other things that help make work simple. 

Our vision is to be a good partner for FinTech brokers and create a modern and efficient environment for their clients and employees. We base all on small flexible teams of Full-Stack developers and use AWS, Serverless, GraphQL, React/React Native and more. We want you to be part of pure mobile development team.

WHAT WILL YOU WORK ON:

If you are experienced, you can expect:

 • Development of new mobile apps on a greenfield
 • Designing mobile architecture based on business requirements
 • Gradually improving the UX of our mobile apps and making them more native and easy to use

Together we’ll bring our web apps to modern native apps for iOS and Android. Our goal is to build exceptional mobile interfaces and your tasks will be well-suited to your skills and seniority level.

TECH-STACK WE USE:

We also have a blog about how we work. You can check it here.

We are open to innovations, so everybody - even you - can bring new ideas and convince others to adopt them. What's important to us is your attitude, desire to move forward and learn new things. It doesn't matter if you are not skilled in everything mentioned above. You will become a part of our team, but at the same time, we will give you space to work independently. You can expect to get a separate assignment, and it will be up to you to come up with the best possible solution. It’s up to you to decide how often you wish to come to the office. We  offer a great amount of flexibility and support to your individual needs. We just like to spend some in-person time too.

WHO ARE WE?

We are a young team with a desire to show the world that a Czech company from Brno has its place in international business. We are innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other.

We are open with each other, and strict working hours are not our style - everyone knows what their job is and how much time they need to devote to it. We prefer project management style to a hierarchical one. Plus, our company is located in a nice office in the city centre, with its own gym, sauna, etc.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

IT Specialist

Nebojíš se vejít sám do serverovny? Máš rád Linux a výzvy jako virtualizace, networking a security?

Náš ICT tým hledá IT Specialist (System Admin), který se jen tak něčeho nezalekne a chce se učit a v IT oboru dále posouvat. Každý člen týmu umí něco jiného a něco jiného ho baví a to jeho (aktuálně) čtyři členy spojuje. A toto IT nadšení by měl mít i jejich nový kolega.

Nezáleží nám na tom, zda máš vysokou školu nebo ne, důležitý je pro nás tvůj IT zápal a ochota učit se nové věci. To, co neumíš, ti rádi ukážeme!

Co tě u nás čeká:

 • technická podpora uživatelů na globální úrovni – výběr HW, instalace a nastavení SW, konfigurace operačních systémů a aplikací, šifrování

 • školení nových zaměstnanců

 • příprava prezentací, manuálů pro uživatele, a pokud tě baví natáčet videa, můžeš se podílet i na přípravě instruktážních videí

 • spolupráce na projektech – analýza nových aplikací, jejich testování, příprava implementačního plánu

 • správa aplikací, údržba serverů, záloha a obnova dat

 • virtualizace, webhosting, správa domén, networking, security, unix

Co si představujeme, že máš…

 • povědomí o správě licenčních politik a ICT majetku

 • znalost operačních systémů Linux, Windows, macOS, iOS, Android

 • znalost kancelářských balíků jako MS Office a LibreOffice

 • orientaci na bezpečnost v ICT

 • znalost HW na úrovni uživatelské podpory

 • schopnost a otevřenost učit se novým věcem, proaktivitu a iniciativu

 • loajalitu a zodpovědnost

 • angličtinu na úrovni B1 a vyšší

Co ti můžeme nabídnout:

 • práci na full time v našich kancelářích v Brně a HO dle dohody v týmu

 • 5 týdnů dovolené + 5 sick days

 • Education budget určený pro vzdělávání v ICT oboru nebo pro seberozvoj

 • Cafeteria budget, ze kterého si můžeš pořídit MultiSport kartu, Flexi pass, chodit na fyzioterapii, koupit is smoothie, atd.

 • Electro budget, ze kterého si budeš moct pořídit elektroniku potřebnou pro práci

 • posilovnu a saunu přímo u nás v kanceláři

 • výuku angličtiny

KDO JSME MY?

Již deset let ukazujeme světu, že se i česká firma může významně podílet na formování mezinárodního fintech a regtech trhu - a to přímo z Brna. Inovujeme finanční svět, měníme status quo a nebojíme se konkurence. A taky víme, že bez spokojených lidí žádná firma neroste, a proto nám záleží na tom, aby každému u nás ve firmě bylo dobře. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zvládáme řešit jak krize, tak zažíváme spoustu zábavy. Projektovému stylu řízení dáváme přednost před hierarchickým, který je v rozporu s našimi firemnímu hodnotami (přátelství, svoboda, zodpovědnost, drive a flexibilita). Navíc máme vlastní kanceláře v samém srdci Brna na Masarykově s vlastním fitkem a saunou.
Tady se o nás dozvíš více:
Purple Technology – Skvělá firemní kultura | Cocuma

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Junior Sales Manager

Zajímáš se o investování a finanční trhy? Bavilo by tě edukovat trh, šířit vizi a prodávat služby firmy s českými kořeny, která je extrémně customer-centric? Pro našeho partnera Purple Trading, kterému záleží na férovém přístupu ke klientům, hledáme 2 nové kolegy na part-time, do českého sales týmu. Noví parťáci budou součástí malého a o to více ambiciózního týmu v Praze na Flóře.

CO U NÁS BUDEŠ DĚLAT:

Když se nám ozvou potenciální klienti z Česka a Slovenska, s tím, že by chtěli vědět více, ty budeš první osoba, se kterou budou mluvit. Budeš aktivně oslovovat klienty, kteří už projevili zájem (hot leads) a prezentovat jim existující produkty. Spolu s tím můžeš očekávat, že tě budou kontaktovat už i současní klienti s otázkami týkajícími se otevření účtu, tradingu, atd. to všechno skrz telefon, email nebo osobní schůzku.

Nekontaktujeme klienty, kteří se o naše služby v minulosti nezajímali, takže žádné cold navolávání u nás nečekej, to sami nemáme rádi.

CO BY MĚL IDEÁLNÍ PARŤÁK MÍT:

 • Chuť táhnout s námi za jeden provaz a hledat ta nejlepší možná řešení
 • Češtinu / Slovenštinu na špičkové úrovni, abychom poskytovali co nejlepší servis klientům
 • Perfektní komunikační vlastnosti, které chce pilovat a posouvat je dál
 • Pozitivní přístup k telefonování a nevadilo by mu bavit se půl dne s klienty na telefonu
 • Zároveň má tah na branku a dokáže dotáhnout věci do konce
 • Už nějaké povědomí o tradingu a taky zájem dozvídat se více o finančních trzích a produktech
 • Zájem o to co se děje ve světové ekonomice (sledování nejnovějších zpráv a vyhodnocování co to může znamenat a jaký to má dopad na vývoje kurzů)
 • Chuť učit se, protože u nás dostane prostor

CO TI ZA TO NABÍDNEME:

 • Můžeš si vybrat nový noťas, mobil a vše, co potřebuješ ke své práci, z tvého Electro Budgetu.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Cítíš, že se potřebuješ posunout v angličtině? U nás tu možnost dostaneš, máme několik lektorů, stačí si jen vybrat.
 • Chceš ušetřit čas chozením ke kadeřníkovi? Objednat si smoothie až k sobě na stůl, zajet si pracovat remote od moře nebo si pořídit Multisportku? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • Každoroční remote office, kdy celá firma jede na týden pracovat někam mimo Česko.
 • Otevřenost neotřelým řešením, co si vymyslíme, můžeme klidně hned zrealizovat.
 • Kancelář máme přímo v centru a najdeš tam saunu, fitko, nebo třeba super terasu s grilem a výhledem na Petrov.
 • Ale hlavně super partu, volnost a místo kam se budeš rád vracet.
 • A taky ještě spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně nebo přes video :)

Radši řídíme projekty a ne lidi a jejich čas. Výsledkem je velká flexibilita a taky důvěra. S tím se pojí i zodpovědnost a zároveň očekávání, které se týkají řešení problémů, nových nápadů a dotahování věci na čas.

KDO JSME:

V Purple Trading jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Společně inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak… Můžeš nás poznat více skrze profil na Company Culture Market, kde prezentovaná kultura je totožná s tou naší  v Purple Trading: http://www.cocuma.cz/company/purple-technology 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Your First JavaScript Experience

Náš development tým vyvíjí webové aplikace ve fintech světě. Zaměřujeme se na investice a poskytujeme naše řešení brokerům pohybujícím se na měnovém trhu. Jeden z našich hlavních produktů je klientská zóna (můžeš si to představit jako “internet banking”).

Jako v každém systému i v těch našich se stane, že se objeví problém, někdy u nás, někdy u klienta. V takovém případě pak potřebujeme někoho, kdo daný problém odhalí, začne vše řešit a dotáhne to až do konce, ať už sám nebo s pomocí kolegů. Hledáme juniora, který nemusí nutně mít komerční zkušenosti, ale má zájem se postupně učit nové věci a rozvíjet hlavně ve webovém vývoji postaveném na nejnovějších technologiích

Mrkni na náš blog a dozvíš se víc.

JAK TO U NÁS VYPADÁ? 

Jsme 4členný tým v rámci většího Development týmu. Hlavní náplní je investigace a oprava problémů. Ve zbytku se věnujeme backlogu - vylepšování stávajících projektů.

 • Budeš komunikovat převážně anglicky s kolegy napříč firmou skrze Slack
 • Hodně využíváme AWS a Serverless. Pokud AWS neumíš, nevadí, rádi tě to naučíme
 • Fungujeme agilně a pro verzování zdrojového kódu používáme Github
 • Nás celý technologický stack najdeš tady

JAK MŮŽE VYPADAT TVŮJ DEN?

Pracujeme hlavně přes den (9-17), máme pravidelné standupy a meetingy (např. storming kde může kdokoliv probrat co by se dalo vylepšit/zapojit do našeho workflow a projektů).

Investigace a opravy bugů/chyb

 • Kolegové a partneři nám reportují bugy/chyby a ty následně investigujeme a řešíme (hlavně na backendu, ale řešíme i frontend)
 • Fix jde na code review, kde se případně doladí a přes CI/CD nasazujeme, následně kolegům nebo partnerům vysvětlíme kde byl problém a jak mu předejít
 • Snažíme se vyřešit problémy tak, aby se už neopakovaly - tím zlepšujeme všechny naše aplikace
 • Řešení problémů má přednost před prací na backlogu

Práce na backlogu

 • Je to dlouhodobější seznam tasků k vylepšení našich projektů, řazený podle priorit
 • V našem týmu nemáme deadliny - jde primárně o pochopení všech našich systémů, a o to naučit se jak spolu všechno funguje
 • Nejedeme ve sprintech, ale máme dlouhodobější Kanban board

JAK VYPADÁ NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK?

 • Máš v sobě velký kus důslednosti, zodpovědnosti a pečlivosti. Každý o tobě ví, že když něco začneš, tak to dotáhneš.
 • Rád se učíš novým věcem
 • Zorientuješ se v kódu napsaném v JavaScriptu / NodeJS / Typescriptu
 • Doptáváš se, když nevíš a chceš věcem přicházet na kloub
 • Nerozhodí tě, když se na tebe valí více věcí najednou
 • Rád pomáháš lidem, jsi komunikativní a pracuješ v týmu

CO U NÁS NAJDEŠ?

 • 5 týdnů dovolené + 5 sick days; HO dle dohody v týmu
 • Education budget, který můžeš využít na další vzdělávání v oboru - pořídit si knížky, chodit na workshopy, konference,…
 • Cafeteria budget, ze kterého si můžeš pořídit MultiSport kartu, Flexi pass, chodit na fyzioterapii,…
 • Electro budget, ze kterého si budeš moct pořídit elektroniku potřebnou pro práci
 • Výuku angličtiny, máme několik lektorů, stačí si jen vybrat
 • Každoroční remote office (kdy celá firma jede na týden, pracovat někam mimo Česko)
 • Kancelář máme přímo v centru a najdeš tam saunu, fitko, nebo třeba super terasu s grilem a výhledem na Petrov
 • Pravidelné teambuildingové aktivity
 • Kvalitní občerstvení v kanclu (čerstvé ovoce, zelenina, granola, humus, jogurt ale i domácí výrobky)
 • A spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně

  KDO JSME MY?

Již deset let ukazujeme světu, že se i česká firma může významně podílet na formování mezinárodního fintech a regtech trhu - a to přímo z Brna. Inovujeme finanční svět, měníme status quo a nebojíme se konkurence. A taky víme, že bez spokojených lidí žádná firma neroste, a proto nám záleží na tom, aby každému u nás ve firmě bylo dobře. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zvládáme řešit jak krize, tak zažíváme spoustu zábavy. Projektovému stylu řízení dáváme přednost před hierarchickým, který je v rozporu s našimi firemnímu hodnotami (přátelství, svoboda, zodpovědnost, drive a flexibilita). Navíc máme vlastní kanceláře v samém srdci Brna na Masarykově s vlastním fitkem a saunou.
Tady se o nás dozvíš více: Purple Technology – Buďte v dobré společnosti | Cocuma

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

C# Developer

Fin-Tech, jehož součástí bys na této pozici byl, je malinkatý vývojový tým, který je součástí mladé společnosti s českými kořeny. Jsme ve fázi přerodu z punkového vývoje k agilní metodologii. Naším cílem ale není zavést spoustu procesů a meetingů, jako spíš dělat věci efektivně. Všichni máme svoje zvyky a specifika, vždy se ale snažíme dohodnout na společných postupech. Každý projekt je pro nás výzva a cesta k novým poznáním. Učíme se věci za pochodu a nemáme problém zavádět nejnovější technologie, pokud to dává smysl.

 

Stává se, že na některých kritických projektech musíme makat i na 200%, ale vždycky to nějak zvládneme. Proč? Protože:

 • K vyřešení problému se dostaneme i bez nutnosti pořádat zdlouhavé a neproduktivních meetingy

 • Náš tým se skládá ze 3 lidí, kteří jsou schopni se lidsky domluvit na flexibilní spolupráci

 • Nikdo nám nevnucuje způsob, jakým máme pracovat - důležitý je u nás hlavně výsledek a to, jak jsme se k němu dostali, je zcela na nás.

FAQ

Pro koho budu vytvářet nové programy?

Naše práce se většinou odvíjí od potřeba našich institucionálních zákazníků, se kterými buď sdílíme patro v budově nebo alespoň kanály na Slacku. Veškeré domluvy a konzultace jsou tak velice jednoduché. Cílem je vždy buď vytvořit něco nového a užitečného pro klienta nebo pomoci kolegům např. automatizací nějakého procesu.

Co bych měl umět?

Rámcově by ti měly hodně říkat vícevláknové, dobře škálovatelné aplikace a neměl bys mít problém je vytvářet. Měl by sis umět poradit, pokud bude program limitován např. nízkou dostupnou paměti nebo nutností co nejrychlejšího vykonání (přece jenom realtime by mělo opravdu znamenat realtime).

Koncovými zákazníky pro tyto aplikace budou tví kolegové z dalších týmů, takže jakékoliv připomínky a zpětnou vazbu budete moct s klidem probrat ve firemní sauně, nebo třeba na terase.

Přestože jsou aplikace často používány interně, neznamená to, že není kladen důraz na kvalitu. Právě naopak. Spousta našich nástrojů běží 24/7, v extrému zpracovává až stovky požadavků za vteřinu a pracuje s omezenými systémovými zdroji. Když něco selže, společnost to stojí spoustu peněz a práce navíc, takže jakmile něco přestane fungovat, musíme se o tom dozvědět co nejdřív a situaci okamžitě řešit.

Jak bude práce u vás vypadat?

Nemáme ustálené korporátní procesy a snažíme se, aby bylo co nejmíň byrokracie a co nejvíc času na programování.

Při tvorbě nového systému budeš mít čas na research/PoC a zamyšlení se nad návrhem, který pak probereš s ostatními. Od toho se pak odrazíme pro další tasky a domluvíme se s kolegama, kdo bude na čem dělat.

A co když se nevyznám ve Forexu?

Znalost Forex prostředí vnímáme spíš jako výhodu, než podmínku, a tak není potřeba, aby ses v tomto prostředí někdy v minulosti pohyboval. Ostatně málokdo ze současných členů týmu měl před nástupem nějaké vědomosti z tohoto odvětví.

S čím budu pracovat?

Vyznat by ses měl v následujících - VisualStudio 2019; C# Entity Framework; REST API; PostgreSQL; MySQL; Github; Azure DevOps; Dapper.

Vážně je u vás tak volná pracovní doba, jako je popsaná v textu inzerátu?

V zásadě ano. Než se však na své pozici zaučíš, upřednostňovali bychom, abys do kanclu chodil spíše pravidelně. Po dokončení učící fáze je rozvržení tvé pracovní doby a místa jejího konání zcela na tobě.

KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Payments Specialist

Působíme v oblasti finančních technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou brokeři a finanční instituce. Tyto firmy poskytují naše technologie zákazníkům ve více než 100 zemích světa.

ČEMU SE VĚNUJEME V TÝMU:

V Payments týmu se staráme o každodenní zpracování finančních transakcí našich klientů, pro které zajišťujeme i nové platební metody. Zároveň se snažíme udržovat již existující vztahy s poskytovateli platebních služeb a bankami. Naší vizí je mít pokrytá veškerá platební rizika (tzn. banky a karetní poskytovatele, různé systémy na automatickou kontrolu apod.) a následně proaktivně dělat průzkumy trhu a hledat nové možnosti plateb pro klienty a neustále vylepšovat každodenní procesy.  

JAK BUDE VYPADAT TVÁ PRÁCE:

 • Pomoc při komunikaci s poskytovateli platebních služeb a bankami
 • Exekuce a kontrola plateb
 • Reporting v rámci oddělení
 • Asistence s nastavováním interních procesů (rozvoj oddělení, kontrolní procesy) 
 • Spolupráce napříč společností (účetní oddělení, webtech, compliance)

Díky těmto činnostem zjistíš, jak fungují různé platební metody či banky, okrajově se budeš zabývat řízením a správou platební infrastruktury společností a naučíš se komunikovat s finančními institucemi.

JAK VYPADÁ NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK:

 • Umíš si vytvořit systém, který rád/a udržuješ. To ti zaručuje, že máš ve věcech pořádek a rychle se orientuješ ve spoustě projektů. 
 • Baví tě komunikovat v jakékoli formě, i anglicky (pokud si v angličtině úplně nevěříš, u nás dostaneš prostor se v ní posunout). Rád přicházíš do kontaktu s různými lidmi, a to nejen v rámci firmy. 
 • Jsi schopný/á rychle pochopit problém a vyřešit ho tak, aby byly obě strany spokojeny.
 • Dokážeš přijmout zodpovědnost za svou práci a ustát dostatek volnosti, kterou dostaneš. 
 • Nečeká se od tebe, že budeš mít roky zkušeností. Nejdůležitější je mít chuť do práce a úsměv. Všechno ostatní tě naučíme.
 • Naše práce se neustále vyvíjí, proto je potřeba, aby ses nezalekl/a změn, ale naopak k nim měl/a proaktivní přístup.

KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Investiční Analytik

Pro Purple Trading hledáme do Prahy nebo do Brna někoho, kdo si vezme na starost tvorbu edukativního a odborného investičního obsahu a stane se tváří, kterou si klienti vybaví, když se řekne Purple Trading. Hledáme pro tuhle roli někoho, kdo už má zkušenosti s tvorbou investičních analýz, přípravou video obsahu, psaním odborných článků a vystupováním na konferencích/seminářích. Dáváme velkou svobodu a flexibilitu v tom jak tuhle práci dělat, zároveň máme unikátní prostředí a atmosféru ne úplně typické pro investiční/finanční prostředí.

CO BUDEŠ DĚLAT?

 • Budeš připravovat investiční a edukativní obsah týkající se forexu, akcií, dluhopisů, komodit, atd.
 • Analýzy, komentáře k akutálnímu dění, how-to videa, webináře a semináře, výstupy na konferencích
 • Příspěvky do médií textovou formou, tak video vstupy ať už předtočené nebo i live do vysílání
 • Chceme dát velký důraz na videoobsah, ale určitě nechceme zapomínat ani na textovou podobu. 
 • Dohodneme se na publíkačním plánu, ale může se stát, že občas bude potřeba něco vytvořit ad hoc. 
 • Čeká tě velká svoboda v tom jak by tvoje tvorba měla vypadat a my tě v tom maximálně podpoříme

KOHO VLASTNĚ HLEDÁME?

 • Zkušeností s tvorbou a publikováním investičních analýz (blog, youtube, média, atd.)
 • Velký přehled o tradingu a investování, zaměření na forex bude výhoda
 • Výborné analytické a komunikační schopnosti, bez těch to nepůjde
 • Přehled o aktuálním dění a politické situaci
 • Konzistentnost, cit pro detail a umění improvizovat
 • Zkušenosti s přípravou video obashu se taky bude hodit, ale není podmínkou
 • A ve zkratce někoho, kdo si vezme veškerý investiční a edukativní obsah pod svá křídla

CO U NÁS NAJDEŠ?

 • Můžeš si vybrat nový noťas, mobil a vše, co potřebuješ ke své práci, z tvého Electro Budgetu.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Chceš si zajet pracovat remote od moře, pořídit Multisportku nebo zajít do divadla? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • Každoroční remote office, kdy celá firma jede na týden pracovat někam mimo Česko.
 • Flexibilita co se týká lokality odkud chceš pracovat tak i času a toho kdy budeš pracovat
 • Otevřenost neotřelým řešením, co si vymyslíme, můžeme klidně hned zrealizovat.
 • V Brně kancelář v úplném centru a v Praze na Flóře
 • Ale hlavně super partu, volnost a místo kam se budeš rád vracet.
 • A taky ještě spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně nebo přes video :)

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Nothing that fits you well?

We are always looking for a new Purple colleague. When considering a new buddy, we first look at the cultural fit - is s/he Purple, will we simply enjoy being together, is there the energy? Second, we look at capabilities and competencies. Being a team-fit and capable are both important. Yet we never hire a capable superhero if we don't like the guy. So if you think you would fit into our Purple band both as a friend and as an expert who gets s***t done, please do get in touch. We'll write/call back, we promise.

Contact us