Thanks for your email.

Return

Being Purple

Purple people are some 100 happy souls working mostly around Brno with random appearances in other global locations. They can be identified by a sense of humor, crazy ideas, or readiness to take responsibility, work hard, have fun and create excellent services.

See Open Roles

01

Responsibility & Freedom

We have a motto: “More responsibility gives more freedom”. This means however responsible you are, equals how much freedom you can enjoy. Being responsible is not just about getting to the finish line, nor how fast you get there, but how you get there. Be strategic, be thrifty, be savvy and make sure what you are doing makes sense. Because we trust you to be responsible, there usually isn’t a problem to design work around your life and your colleagues. We’re open to you working at any time, place, or way that suits your individual needs and role. Work from home because you prefer or need to? Sure. Work from abroad so you can stay longer after a vacation. Yes. Need to pick up a friend from hospital or kids from school? Absolutely. Prefer to start at noon and work late? None of this is a problem if you don't influence your teammates in a bad way. Performance and results are important for us. Once you make a promise to deliver, we believe that you will keep your word.

02

Friendliness

We treat others the way we want to be treated. We strive to be friendly, human, humble, supportive, and understanding, both towards clients, partners and to one another. You will notice small acts of kindness around the office each day; like being offered a delicious snack from someone’s weekend getaway on Monday, a slice of homemade birthday cake on Tuesday or french style pancakes on Wednesday. We enjoy coming to the office simply because we look forward to seeing our smiling colleagues. Plus we like spending time together outside the office to enjoy beers, sports, weekend activities as well as corporate events, like our company’s anniversary, Thanksgiving and Christmas parties, plus a week by the sea at our annual summer remote office.

03

Fairness

In our office, you won’t be able to tell a co-founder apart from someone who joined the team just days ago. The same fair, open-minded, transparent, and honest treatment is given to all Purple souls. Fresh fruits, good coffee, company gym, sauna, and a lot of other benefits to choose from, these are always the same for everyone. Just like tidying up the meeting room after yourself or putting the dishes into the dishwasher. When we cooperate with people, we want to find a solution which is beneficial for all parties, easy money and quick wins are not what we look for. We seek long term and meaningful cooperation.

04

Flexibility

As a company, a team or an individual player, we must be flexible, agile, ready to change and adapt. Sometimes it means we have to do something unpredictable, and no matter the circumstance, we jump on it and get it done. Flexibility hasn’t just allowed us to grow but also rescued us when we’ve encountered tough times in the past. Despite our best efforts, we know tough times may come again. We learn from mistakes and take every opportunity to improve. We are resilient and we are ready to roll up our sleeves and do it all over again.

05

Drive

We got to where we are today because we always try to find solutions, not excuses why it cannot be done. We have the drive to succeed globally, expanding far and wide from the roots of our home Czecho-Slovak, European Markets. Our team has more than doubled in size over the past two years and quadrupled over the past four. This fast-paced growth makes it critical that we are always willing to help colleagues with their work. We tend to be goal-oriented, self-developing, proactive and reliable business partners striving for mastery. We make sure that everyone we welcome onboard whether from Japan, Belize, Cyprus, U.A.E or anywhere else around the world shares that drive.

Open Roles

PHP Developer

Navrhujeme, vyvíjíme a spravujeme naše finanční služby a aplikace. Ale nejsme žádný velký korporát, spíš naopak. Malá společnost, která dělá velké projekty z úplného centra Brna. Každý u nás má velký podíl na “finálním” (ono to vlastně nikdy nekončí, že jo?) výsledku. Hledáme někoho, kdo má 2-3 roky zkušeností v PHP s Nette, se Symfony nebo úplně ideálně s Laravel. Jestli s Laravelem zkušenost nemáš, tak se to u nás máš možnost naučit.

Náš Purple Next tým má dva hlavní produkty. Webovou platební bránu a e-wallet aplikaci pro web i pro mobily. Máme 6 vývojářů, 1 QA, 1 UI/UX ve dvou lokacích.

CO TĚ U NÁS ČEKÁ:

 • Práce na škálovatelných fintech produktech v PHP s Laravel běžících na AWS
 • Integrování third-party řešení
 • Přidávání nových funkcí z docela dlouhé roadmapy
 • Příprava interních a externích RESTful API
 • Samozřejmě taky Bug Fixing
 • Používáme Jiru a Github

Žádný 5 let starý kód. Nejnovější technologie. Velká svoboda a flexibilita. Nemáme zbytečné pravidla. Super kultura a parťáci, za kterýma se budeš těšit ;)

TOHLE HLEDÁME:

 • Zkušenost s PHP 7.4
 • Znalost Laravel, Symfony nebo Nette
 • Chápeš do detailu RESTful API
 • Praktická zkušenost s cachingem a škálováním distribuovaných produktů
 • Pracoval jsi s databázemi jako MariaDB nebo PostgreSQL
 • A taky HTML5, CSS, Ajax
 • No a angličtinu využiješ taky, máme odborníky na fintech, kteří (zatím) nemluví česky

TOHLE JE VELKÁ VÝHODA MÍT:

 • Zkušenost s NodeJS, ExpressJS nebo NestJS
 • Pokud ses setkal se Serverless přístupem
 • Když tě zajímá fintech, tak se ti u nás fakt bude líbit :)

CO TI ZA TO NABÍDNEME:

 • Můžeš si vybrat nový noťas, mobil a vše, co potřebuješ ke své práci, z tvého Electro Budgetu.
 • Chceš se vzdělávat? Kupovat si knížky, chodit na workshopy, konference nebo ke kouči? Od toho tady máme Education budget.
 • Cítíš, že se potřebuješ posunout v angličtině? U nás tu možnost dostaneš, máme několik lektorů, stačí si jen vybrat.
 • Chceš ušetřit čas chozením ke kadeřníkovi? Objednat si smoothie až k sobě na stůl, zajet si pracovat remote od moře nebo si pořídit Multisportku? Jasná věc s naší Cafeterií.
 • Každoroční remote office, kdy celá firma jede na týden pracovat někam mimo Česko.
 • Otevřenost neotřelým řešením, co si vymyslíme, můžeme klidně hned zrealizovat.
 • Kancelář máme přímo v centru a najdeš tam saunu, fitko, nebo třeba super terasu s grilem a výhledem na Petrov.
 • Ale hlavně super partu, volnost a místo kam se budeš rád vracet.
 • A taky ještě spoustu dalších věcí, které můžeme probrat osobně nebo přes video :)

A KDO JSME MY:

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem.

Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak...

Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market: www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Hledáme QA odborníka

Moderní JavaScript stack, skvělý tým, který rád pracuje na neustálém zlepšování, svoboda, zodpovědnost a lidskost. V takovém prostředí tvoříme webové aplikace pro finanční instituce, které používají desítky tisíc klientů po celém světě a spravují přes ně miliony dolarů. Baví nás to. Máme práci na roky dopředu, rádi bychom dělali více, ale sami to nezvládneme.

Hledáme QA odborníka se zkušenostmi s testováním webových nebo mobilních aplikací, který by nám pomohl hlídat kvalitu našich produktů. Jsme v Brně a zakládáme si na kamarádském přístupu, zodpovědnosti a svobodě v práci. Není pro nás důležité odkud pracuješ. Jen se chceme pravidelně potkávat osobně a trávit spolu čas i „face-to-face”.

Co by tě čekalo?

V týmu máme zatím jednu testerku. Přidal by ses k ní a společně byste ověřovali, že jednotlivé funkce i celé produkty jsou vývojáři dodané kvalitně, bez bugů a chyb. Společně budete taky vylepšovat celý proces testování tak, aby byl co nejhladší a nejspolehlivější.

Zatím nám také chybí sada automatizovaných integračních testů, které by ověřily zakládní funkcionalitu bez nutnosti manuálního procesu. S tvou pomocí bychom tyto testy rádi připravili.

Samozřejmě budeš dělat věci jako reprodukování a dokumentování bugů, regresní testy, smoke testy a podobně. Však to znáš.

Jak a s čím pracujeme?

Celý náš současný stack je založený na JavaScriptu a Serverlessu v rámci AWS. Setkáš se u nás primárně s testováním webových aplikacích a postupně více a více bude i těch mobilních. Nemáme zatím žádnou ustálenou sadu nástrojů a budeš moci ovlivnit, co vše u nás nasadíme.

Kdo jsi ty?

Výše jsi viděl co by tě u nás čekalo. Určitě by pro tebe nemělo být všechno nové, ale taky nečekáme, že jsi v tom všem jako doma. Pokud máš silné základy a nějaké projekty za sebou, zorientuješ se rychle. Určitě oceníme, pokud dokážeš přinést zkušenosti s psaním a udržováním automatizovaných testů.

Velmi důležitý je pro nás tvůj přístup k práci. Dáme ti svobodu pracovat, jak chceš ty (máme o tom i článek). Očekáváme ale důslednost a zodpovědnost. Hledáme tedy samostatné lidi, kteří se rádi podělí o své zkušenosti a nebojí se diskutovat o svých nápadech, ale nepotřebují, aby je někdo kontroloval nebo tlačil do práce.

V práci používáme primárně angličtinu a hodně komunikujeme v psané formě na Slacku. Hledáme parťáka, kterému to nebude dělat problém a bude komunikativní. Rádi totiž udržujeme vřelé vztahy, i když se třeba chvíli osobně nevidíme.

Jak pracujeme?

Pořád inovujeme a snažíme se vylepšovat náš stack a zlepšovat naše produkty. Fungujeme agilně, protože plány se u nás často mění a upravují. Máme 2týdenní sprinty. Používáme tyhle nástroje a techniky:

 • GitHub - tam je veškerý kód
 • Jira - tam máme všechny úkoly. Zvažujeme ale i alternativy.
 • CircleCI automatizuje deployment
 • Děláme si navzájem code-reviews
 • Píšeme unit testy
 • Prezentujeme výsledky práce v rámci demo-sessions
 • Pravidelně diskutujeme nové nápady v rámci Tech-Stormingů

O naší práci píšeme taky blog. Určitě koukni. Nic u nás není statické. Zlepšujeme organizaci naší práce.

Zaujali jsme tě?

Možná jsme se netrefili přesně do tvé situace, ale pokud jsi se aspoň částečně našel, spoj se s námi.

Pošli nám přes formulář níže (ať už v češtině nebo angličtině):

 • Svůj životopis
 • Motivační dopis - napiš nám více o sobě a proč jsme tě zaujali. Dej si na tom záležet, často nám pomůže rozhodnout, s kým se přednostně potkat.
 • Pokud můžeš, přilož nějaký příklad své práce.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

HR Specialist

Záleží nám na tom, aby u nás pracovali lidé, kteří zapadnou do našeho týmu, ve kterém společně posouváme Fin-Tech svět (a nejen ten) dopředu. Když už u nás někdo pracuje, chceme, ať ho práce naplňuje, baví, má možnost v ní růst a chodí do ní rád. Snažíme se pro to dělat, co můžeme.

To je důvod, proč hledáme i Tebe. V současné době se staráme skoro o 200 lidí na několika různých místech po celém světě a potřebujeme pomoct hledat další fialové lidi mezi nás a věnovat se jim, aby mohli pracovat “tak, jak chtějí žít”. Od minulého roku jsme vyrostli přibližně o třetinu a na další rok to bude asi ještě o další.

CO TĚ U NÁS ČEKÁ

Asi polovinu svého času věnovat hledání těch správných lidí k nám do týmu (nejen v ČR, ale po celém světě) a dělat lidem z hledání práce co největší zážitek. A tím to u nás nekončí. Jak už víš, je pro nás důležité, ať se lidé cítí dobře. Právě Ty bys tomu měl dopomáhat. Proto další velkou část času by Ti zabíralo pravidelné setkávání s našimi lidmi, zjišťování jejich potřeb, problémů, radostí a hledání řešení.

Určitě potřebujeme, aby ses věnoval výše uvedenému. Zároveň ale víme, že každý má přesah a baví ho i jiné věci. Proto, pokud bys stíhal a byl by pro to prostor, můžeš se věnovat činnostem jako je vzdělávání nebo event managementem.

JSI TEN, KOHO HLEDÁME?

 • Máš už s hledáním lidí zkušenosti a chceš je hledat nejen v ČR, ale po celém světě
 • Máš spoustu otázek, na které Tě zajímají odpovědi, ale přesně víš, kdy máš přestat mluvit a začít jenom naslouchat
 • Víš, že každý jsme nějaký a namísto předsudků a hodnocení máš pro člověka pochopení
 • Dokážeš mít nad věcmi nadhled, umíš se postavit do role pozorovatele a potom s čistou hlavou řešit situace a případné problémy
 • Neštítíš se i jiných úkolů, které mohou přijít a jsi ochotný vždy ostatním pomoct, pokud je to ve Tvých možnostech
 • Nebojíš se přicházet s jiným pohledem na věc, nápady a rád věci dotahuješ do konce (+ máš tah na branku)
 • Chceš růst a pracovat ve firmě, kde se některé věci dělají jinak

O našich vizích a představách bychom Ti rádi pověděli více osobně a společně probrali Tvou představu, jakým směrem by ses rád ubíral do budoucna :)

 

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem.

Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak… Poznej nás trošku blíže skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Operations Representative

Do naší fialové party hledáme člověka, který nemusí mít zkušenosti z oboru, ale o to větší by měl mít chuť do práce. Musíš umět pouze efektivně komunikovat v angličtině, zbytek tě rádi doučíme.

V Global Operations Teamu se v rámci Back Office staráme o chod day-today byznysu u našeho partnerského obchodníka s cennými papíry. Zpracováváme nové klientské registrace a následně i jejich vklady a výběry. S klienty napřímo nekomunikujeme, to mají na starost naši kolegové ze zákaznické podpory. My řešíme všechny administrativní problémy, které u klientů mohou vyvstat. Jelikož většina klientů i našich kolegů, se kterými komunikujeme na denní bázi, pochází ze zemí daleké východní Asie, je u nás extrémně potřebné chápat kulturní rozdíly. Stejně tak, jako mít dobrou angličtinu. Kvůli časovým posunům je potřebné, abychom občas pracovali i v noci. Systém směn je ale nastavený tak, aby dával co nejvíce svobody. S klidem proto můžeme cestovat po světě a pracovat odkud chceme. Samozřejmě se také rádi setkáváme v kanceláři se svými kolegy, neboť věříme, že tímto způsobem se člověk lépe učí.

CO TĚ U NÁS ČEKÁ?

 • komunikace s kolegy ze zákaznického servisu a zahraničními partnery
 • zpracovávání a procesování finančních transakcí = výběry a vklady klientů
 • veškeré administrativní úkony spojené s otevíráním klientských účtů - př. kontrola osobních údajů, ID’s, výpis z bankovního účtu atd.
 • spolupráce napříč mezinárodním týmem

Momentálně pracujeme na 3 směny, 03:00-08:00, 7:00-15:00 a 9:00-17:00, v blízké budoucnosti bychom ale chtěli přejít na systém 24/5, abychom mohli nabízet klientům co nejkvalitnější, ale zároveň i nejrychlejší servis. Někomu vyhovuje pracovat co nejdříve a potom mít celý den volno a někomu zase naopak. Ve výběru času se snažíme vycházet vstříc podle toho, jak kdo potřebuje, a jaké jsou možnosti. Práci můžeš dělat klidně z domu, nebo kdekoliv jinde.

POTŘEBUJEME OD TEBE:

 • dostatečnou znalost angličtiny (min. B2)
 • pozitivní naladění a radost z komunikace s lidmi v rámci firmy
 • ochotu pracovat na směny
 • technickou a administrativní zdatnost - budeš pracovat s daty v několika systémech, nebojíš se čísel a jednoduchých počtů
 • nebát se opakující se day-to-day administrativní práce
 • pečlivost - denně budeš kontrolovat plno dokumentů a údajů a musíš si všimnout nejmenšího detailu
 • zdravý selský rozum
 • všechny další potřebné věci k práci tě u nás rádi naučíme :)

DOSTANEŠ U NÁS:

 • práci v Brně na hlavní pracovní poměr
 • odpovídající finanční ohodnocení (fixní mzdu + bonusy a odměny), které časem poroste
 • různé benefity a podpora zdravého životního stylu (sport. aktivity, ovoce, fitko, sauna, home office, společné akce atd.)
 • místo v prima stmeleném kolektivu, kde je spousta zábavy
 • možnost učit se a spolupracovat v mezinárodním týmu

Snažíme se pořád posouvat kupředu a doufáme, že se staneš součástí našeho týmu. Rádi Tě ve všem podpoříme a do budoucna budeme hledat cesty, abys měl možnost vždy dělat to, co Tě bude nejvíce bavit.

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma se může z Brna prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak… Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Document Verification Specialist with Arabic

We are looking for a new team member of our Global Operations Team which is taking care of the day-to-day business Back office tasks of our partners and we need somebody who will help with the Arabic clients of our partners. You need to have a drive and a customer-oriented attitude. Perfect English and Arabic communication skills are crucial for this role.

What will your job look like?

 • Helping out with onboarding newly registered clients of our partners - you will be verifying KYC (Know your customer) documentation (eg. personal information, ID’s, bank statements, etc.) and opening accounts for clients
 • Cooperating with Compliance, Customer support, and Sales teams
 • Communicating with clients and partners over e-mail and very occasionally also via live chat
 • If needed helping with marketing materials in Arabic

What skills should our new team member have?

 • Previous experience working in Customer Service (at least 1 year)
 • Professional working proficiency in English and Arabic
 • Technical and administrative proficiency - you will be working with data in several systems
 • Good communication skills and great attention to detail - you will be checking many documents and data and you need to notice the smallest details
 • Stress resistance, drive, and willingness to roll up your sleeves & get things done
 • We will be happy to teach you the rest of the things you will need for this job :)

You will score more points for:

 • Experience with KYC and AML (anti-money laundering) procedures
 • Knowledge of Financial Markets

What we offer:

 • You can choose a new notebook, a mobile phone and everything you need for your work from your Electro Budget;
 • Do you want to keep learning? Buy books, attend workshops, conferences, or have a session with a coach? For all of these, we have an Educational budget;
 • Getting a new haircut in the office? Ordering a smoothie to your table? A handyman finally mounting the shelves or getting a Multisport? Just a few things on which you can use our Cafeteria points;
 • Yearly team building abroad during which the entire company works from a different country, while enjoying activities and quality time with your colleagues;
 • Great team members from all around the world and a friendly, flexible environment, where hard work is met with fun;
 • Easy access to a healthy lifestyle with an on-site gym and sauna, company sports activities, and healthy treats in the office.

Who are we?

We are a young team with the desire to demonstrate that a Czech company from Brno could find its place in international business and cooperate with the entire world. The finance industry is being innovated in our company. We're putting our effort into changing the status quo and inspiring our competition. People are what matters the most to us and the groundwork of our entrepreneurship, growing profitably. We can work as a team and have much fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other. We are open to each other and strict working hours are not our style - everyone knows his job and how much time shall be devoted thereto. We prefer a project management style and not the hierarchical one.

Last but not least, our offices in Brno are situated in the city center, having its gym, sauna, and much more, prepared just for our employees. If you are from abroad, let's talk about it during the call. Learn more about us by checking our Company Culture Market profile at: www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Document Verification Specialist

We are looking for a new team member of our Global Operations Team which is taking care of the day-to-day business Back office tasks of our partners and we need somebody who will help with the Arabic clients of our partners. You need to have a drive and a customer-oriented attitude. Perfect English communication skills are crucial for this role.

What will your job look like?

 • Helping out with onboarding newly registered clients of our partners - you will be verifying KYC (Know your customer) documentation (eg. personal information, ID’s, bank statements, etc.) and opening accounts for clients
 • Cooperating with Compliance, Customer support and Sales teams
 • Communicating with clients and partners over e-mail and very occasionally also via live chat

What skills should our new team member have?

 • Previous experience working in Customer Service (at least 1 year)
 • Professional working proficiency in English, ideally also fluent Czech
 • Technical and administrative proficiency - you will be working with data in several systems
 • Good communication skills and great attention to detail - you will be checking many documents and data and you need to notice the smallest details
 • Stress resistance, drive, and willingness to roll up your sleeves & get things done
 • We will be happy to teach you the rest of the things you will need for this job

You will score more points for:

 • Experience with KYC and AML (anti-money laundering) procedures
 • Knowledge of Financial Markets

What we offer:

 • You can choose a new notebook, a mobile phone and everything you need for your work from your Electro Budget;
 • Do you want to keep learning? Buy books, attend workshops, conferences, or have a session with a coach? For all of these, we have an Educational budget;
 • Getting a new haircut in the office? Ordering a smoothie to your table? A handyman finally mounting the shelves or getting a Multisport? Just a few things on which you can use our Cafeteria points;
 • Yearly team building abroad during which the entire company works from a different country, while enjoying activities and quality time with your colleagues;
 • Great team members from all around the world and a friendly, flexible environment, where hard work is met with fun;
 • Easy access to a healthy lifestyle with an on-site gym and sauna, company sports activities, and healthy treats in the office.

Who are we?

We are a young team with the desire to demonstrate that a Czech company from Brno could find its place in international business and cooperate with the entire world. The finance industry is being innovated in our company. We're putting our effort into changing the status quo and inspiring our competition. People are what matters the most to us and the groundwork of our entrepreneurship, growing profitably. We can work as a team and have much fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other. We are open to each other and strict working hours are not our style - everyone knows his job and how much time shall be devoted thereto. We prefer a project management style and not the hierarchical one.

Last but not least, our offices in Brno are situated in the city center, having its gym, sauna, and much more, prepared just for our employees. If you are from abroad, let's talk about it during the call. Learn more about us by checking our Company Culture Market profile at: www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Corporate Assistant

Působíme v oblasti finančních technologií a outsourcingu na finančních trzích. Pracujeme mezinárodně a našimi klienty jsou obchodníci s cennými papíry a jiné finanční instituce. Tyto firmy poskytují naše technologie koncovým zákazníkům ve více než 100 zemích světa.

Náš Právní tým pokrývá 7 specializací: Mezinárodní závazkové právo, Mezinárodní ochranné známky, Mezinárodní platební styk, Právo mezinárodních finančních trhů, Mezinárodní AML Compliance, CZ právo a Právo mezinárodních korporací. V poslední zmíněné specializaci hledáme někoho na plný úvazek, kdo by nám pomohl s administrativními úkony.

Toto je Livka, která Tě provede drsnými vodami Corporate Governance!

JAK MŮŽE PRÁCE U NÁS VYPADAT?

Ve svém plném úvazku budeš asistovat Korporátní sekci a zbytku týmu s administrativními úkony. Jedná se hlavně o žádání a přípravu dokumentů spojených s administrací zahraničních společností našich klientů, návštěvy notářů, soudních překladatelů a pošty, komunikace s ambasádami, bankami, vyplňování formulářů pro různé instituce. Požadavky budou většinou chodit od zahraničních bank a úřadů a vyžádávat je budeš od akcionářů a ředitelů spravovaných firem, většinou v originále a v angličtině. Proto bude potřeba být každý den s námi v kanceláři. Díky téhle práci získáš zkušenosti se správou zahraničních firem, které můžeš potom následně využít v dalších finančních institucích. Připadá ti to jako jednotvárná a rutinní činnost? Uvažuješ správně. Hledáme někoho, koho přesně tohle bude bavit. Ale známe i dny a týdny, kdy se nové požadavky klientů přivalí jako tsunami.

A toto je Anička, se kterou společně zmáknete všechny násrahy Corporate administrativy ;)

JSI NÁŠ IDEÁLNÍ PARŤÁK?

 • Máš 3 roky praxe v administrativě
 • Business English on an advanced level is a must have
 • Čeština je také potřeba (domluvit si schůzku u notáře nebo pokecat s kolegy u kafe).
 • Baví tě opakující se úředničina a detailní práce s dokumenty
 • Dokážeš multitaskovat, správně prioritizovat a proaktivně řešit komplikace
 • Víš, jak si zorganizovat čas i dokumenty, máš smysl pro detail
 • Umíš si vyhrnout rukávy a máknout, když je potřeba splnit deadline
 • Přizpůsobit komunikaci individuálním požadavkům úkolů a jednotlivců
 • Dokážeš se vyjádřit stručně, přesně, výstižně a srozumitelně, také v angličtině
 • Zvládneš naslouchat potřebám ostatních a extrahovat problém
 • Dokážeš se rychle rozhodovat
 • Máš dokončené středoškolské vzdělání
 • Jezdíš s námi na víkendové teambuildingy cca jednou za kvartál

BODY NAVÍC ZÍSKÁŠ ZA:

 • Znalost anglické obchodní korespondence a právní angličtiny
 • Máš zkušenosti z finančních institucí, právních firem nebo úřadů
 • Znáš fungování International Corporate Governance

A KDO JSME MY?

Brno Legal Team

Velmi přátelský (snad až rodinný) kolektiv bez právní subjektivity, který spojuje vysoká odbornost, loajalita, důraz na customer experience, radikální upřímnost, cynický humor, sport (zejména beach volleyball), GoldFish Ibiza Mix 2014, pohárek nebo dva něčeho dobrého a gastronomie. Přesně v tomto pořadí.

“Míváme spoustu akcí, od víkendových výšlapů na Malé Fatře až po běžky v Jeseníkách, nebo remote office týdnu na Kypru."

Purple Technology s.r.o.

Jsme mladá firma s chutí ukázat celému světu, že tým z Brna se může prosadit v mezinárodním fintech a regtech trhu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko a saunu. Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market http://www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Product Owner

Ve WebTech týmu navrhujeme, vyvíjíme a spravujeme služby a aplikace pro brokery na měnovém trhu. Například vyvíjíme webovou i mobilní verzi klientské zóny (můžeš si to představit jako “internet banking” prostředí). Taky automatizujeme procesy jako například otevírání nových účtů. A když nám zbyde volná chvilka, tak si hrajeme se slackboty, aby nám usnadnili život ;)

PROČ TĚ HLEDÁME?

Naši partneři rostou a rostou jejich požadavky na vývoj. S tím rostou i nároky na nás, abychom jim doručovali lepší řešení ve skvělé kvalitě. Kdysi jsme zvládali vše komunikovat společně. Poslední rok nám ale komunikaci mezi businessem a vývojáři hodně usnadňuje naše Product-Ownerka Kamča. Tým ale roste dál a už na všechno nestačí. Hledáme tak někoho dalšího.

JAK BUDE VYPADAT TVÁ PRÁCE?

 • Budeš most mezi zástupci businessu a vývojáři.
 • Tvým úkolem bude prioritizovat jednotlivé úkoly a zpracovávat k nim detailní podklady.
 • S tím souvisí zajištění co nejlepšího a nejkonkrétnějšího zadání pro vývojáře, kteří podle něj budou vyvíjet. A tím jim ušetříš spoustu času vyzvídáním, upřesňováním apod. :)
 • Směrem k businessu budeš zase komunikovat, jak vývoj postupuje.
 • Nebudeš vést samotný vývoj a sprinty, toho se nemusíš obávat, na to máme jiného parťáka v týmu ;)
 • Děláme mezinárodní business, proto je potřeba, aby ses dorozuměl anglicky.

“Hledáme někoho produktovo-projektově zaměřeného s dobrými koordinačními vlastnostmi a technickým přesahem. Staral by ses o naše desktopové ale i mobilní aplikace. Jsi tak trochu “Application Geek”, všimáš si každého detailu a chceš aby výsledná aplikace byla top-notch. Připravoval bys User Stories a spolurozhodoval o funkcionalitách. Neřídil bys tým, jen stanovoval priority a 80% času bys seděl s businessem. Dokážeš mluvit dvěma jazyky, aby ti rozuměli jak developeři tak i lidi na straně businessu.” Honza, Teamleader

A KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

C# Developer

Fin-Tech, jehož součástí bys na této pozici byl, je malinkatý vývojový tým, který je součástí mladé společnosti s českými kořeny. Jsme ve fázi přerodu z punkového vývoje k agilní metodologii. Naším cílem ale není zavést spoustu procesů a meetingů, jako spíš dělat věci efektivně. Všichni máme svoje zvyky a specifika, vždy se ale snažíme dohodnout na společných postupech. Každý projekt je pro nás výzva a cesta k novým poznáním. Učíme se věci za pochodu a nemáme problém zavádět nejnovější technologie, pokud to dává smysl.

 

Stává se, že na některých kritických projektech musíme makat i na 200%, ale vždycky to nějak zvládneme. Proč? Protože:

 • K vyřešení problému se dostaneme i bez nutnosti pořádat zdlouhavé a neproduktivních meetingy

 • Náš tým se skládá ze 3 lidí, kteří jsou schopni se lidsky domluvit na flexibilní spolupráci

 • Nikdo nám nevnucuje způsob, jakým máme pracovat - důležitý je u nás hlavně výsledek a to, jak jsme se k němu dostali, je zcela na nás.

FAQ

Pro koho budu vytvářet nové programy?

Naše práce se většinou odvíjí od potřeba našich institucionálních zákazníků, se kterými buď sdílíme patro v budově nebo alespoň kanály na Slacku. Veškeré domluvy a konzultace jsou tak velice jednoduché. Cílem je vždy buď vytvořit něco nového a užitečného pro klienta nebo pomoci kolegům např. automatizací nějakého procesu.

Co bych měl umět?

Rámcově by ti měly hodně říkat vícevláknové, dobře škálovatelné aplikace a neměl bys mít problém je vytvářet. Měl by sis umět poradit, pokud bude program limitován např. nízkou dostupnou paměti nebo nutností co nejrychlejšího vykonání (přece jenom realtime by mělo opravdu znamenat realtime).

Koncovými zákazníky pro tyto aplikace budou tví kolegové z dalších týmů, takže jakékoliv připomínky a zpětnou vazbu budete moct s klidem probrat ve firemní sauně, nebo třeba na terase.

Přestože jsou aplikace často používány interně, neznamená to, že není kladen důraz na kvalitu. Právě naopak. Spousta našich nástrojů běží 24/7, v extrému zpracovává až stovky požadavků za vteřinu a pracuje s omezenými systémovými zdroji. Když něco selže, společnost to stojí spoustu peněz a práce navíc, takže jakmile něco přestane fungovat, musíme se o tom dozvědět co nejdřív a situaci okamžitě řešit.

Jak bude práce u vás vypadat?

Nemáme ustálené korporátní procesy a snažíme se, aby bylo co nejmíň byrokracie a co nejvíc času na programování.

Při tvorbě nového systému budeš mít čas na research/PoC a zamyšlení se nad návrhem, který pak probereš s ostatními. Od toho se pak odrazíme pro další tasky a domluvíme se s kolegama, kdo bude na čem dělat.

A co když se nevyznám ve Forexu?

Znalost Forex prostředí vnímáme spíš jako výhodu, než podmínku, a tak není potřeba, aby ses v tomto prostředí někdy v minulosti pohyboval. Ostatně málokdo ze současných členů týmu měl před nástupem nějaké vědomosti z tohoto odvětví.

S čím budu pracovat?

Vyznat by ses měl v následujících - VisualStudio 2019; C# Entity Framework; REST API; PostgreSQL; MySQL; Github; Azure DevOps; Dapper.

Vážně je u vás tak volná pracovní doba, jako je popsaná v textu inzerátu?

V zásadě ano. Než se však na své pozici zaučíš, upřednostňovali bychom, abys do kanclu chodil spíše pravidelně. Po dokončení učící fáze je rozvržení tvé pracovní doby a místa jejího konání zcela na tobě.

KDO JSME MY?

Jsme mladý tým s chutí ukázat celému světu, že česká firma z Brna se může prosadit v mezinárodním businessu. Inovujeme finanční svět, snažíme se měnit status quo a inspirujeme konkurenci. Lidé jsou pro nás to, na čem záleží nejvíc, a budujeme na tom naše podnikání. Podnikání, které profitabilně roste. Umíme táhnout za jeden provaz a během dne zažíváme srandu, ale také řešíme krize, musíme pořádně makat a respektovat se navzájem. Máme mezi sebou otevřené vztahy a nezastáváme striktní pracovní dobu - každý ví, na čem má pracovat a kolik času je tomu třeba věnovat. Máme raději projektový styl řízení než hierarchický. A taky máme fajn kancly v centru, vlastní fitko, saunu, a tak... Poznej nás trošku blíž skrze náš profil na Company Culture Market www.cocuma.cz/company/purple-technology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Senior JavaScript Developer

Our WebTech team designs, develops and manages broker services and applications. This way we facilitate interaction with our clients and reduce the work of a broker's employees. For instance, we develop a web and mobile version of the client zone for managing accounts, deposits and withdrawals (think "internet banking"). We also automate processes like opening new accounts, depositing funds and other things that help make work simple. If there is any free time left, we play with the slackbots to make our lives easier. ;)

Our vision is to be a good partner for brokers and create a modern and efficient environment for their clients and employees. We base all on a flexible team of Full-Stack Javascript developers and use AWS, Serverless, GraphQL, and React.

 

WHAT WILL YOU WORK ON

If you are experienced, you can expect:

 • Development of a new serverless backend (AWS Lambda, AWS Step Functions).
 • Creating GraphQL API for specific applications.
 • Creating a new React app that will help our team manage user and requirements.
 • Developing applications for clients and building their mobile versions.
 • Developing websites written in React.

If you want to grow, you can expect at the beginning:

 • Writing specific lambda functions to help automate our processes.
 • Creating forms using our own React tool.
 • Linking external systems.
 • We'll show you everything. You will learn to use modern technology through small tasks.
 • And if everything goes well, you will be able to move forward in the course of a year and work on bigger applications.

WE DEVELOP WITH:

 • Javascript ES 6/7, TypeScript
 • NodeJS
 • React, React Native
 • GraphQL, REST API
 • PostgreSQL, MongoDB, AWS Lambda
 • HTML5, CSS
 • + anything else if it works
 • We work agilely and use Jira and Github for development

What's important to us is your attitude, desire to move forward and learn new things. It does not matter if you are not skilled in everything mentioned above. You will become a part of our team, but at the same time, we will give you space to work independently. You can expect to get a separate assignment and it will be up to you to come up with the best possible solution.

 

WHO ARE WE?

We are a young team with a desire to show the whole world that a Czech company from Brno has its place in the international business. We are innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other.

We are open with each other and strict working hours are not our style - everyone knows what their job is and how much time they need to devote it. We prefer project management style to a hierarchical one and we also have nice offices in the center, our own gym, sauna, etc.

 

Get to know us better at the Company Culture Market: www.cocuma.cz/company/purple-technology (in Czech)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Polish Back Office Admin

For Cypriot office we are looking for a new member of our lovely Back Office team located in Limassol. You should know Polish together with English and have an eye for the detail, punctuality, willingness to learn and can-do attitude. Everything else we will teach you. You can expect a really small team, not so typical office environment, yes we do have a pool, and a family-like atmosphere.

 

We like to manage projects rather than people and time and we have almost no hierarchy. As a result, you will have much more flexibility than in a usual company. You will be given trust and in exchange, we will expect you to proactively solve issues you will face, come with ideas and deliver on time.

WHAT WOULD YOU DO:

 • Process account opening for the registered clients in accordance to KYC procedure.
 • Maintain the accounts of existing client
 • Process of any financial activity on behalf of the client
 • AML scoring for existing clients
 • Following the internal regulations and procedures of the Company
 • PEP verification
 • Corporate and joined account processing
 • Verify provided information and documentation throughout Word Check Validation
 • Apply the correct settings defining the client’s account as per BO and IB Standard Policies
 • Apply updates and change over the account, as per client instructions

WHO WE ARE LOOKING FOR:

 • High working ethics and willingness to learn and develop
 • Responsible person with the ability to multitask and prioritize
 • Punctual and very thorough
 • Problem-solving and can-do attitude
 • Knowledge of Polish (C1) and English (B2)

WHAT COULD MAKE YOU HAPPY:

 • Friendly environment and family-like atmosphere
 • A lovely and very international team of 6 colleagues
 • Home office
 • Fresh fruits in the office
 • Business trips to the Czech Republic.
 • Remote office (whole company works for one week from somewhere else in Europe once a year)
 • Working in a friendly environment from a villa with a swimming pool and green garden 
 • Place, where you can learn and grow

And - what’s important for us - we care about the results. You do not have to ask for a coffee break, lunch break or if you can go to the toilet now, later or even 15 times a day :)

WHO ARE WE?

We are a young team innovating the financial world, trying to change the status quo and inspire competition. People are what matters most to us and the groundwork of our entrepreneurship which grows profitably. We can work as a team and have a lot of fun during the day, but we also solve problems, work hard and respect each other. Get to know us better at the Company Culture Market: www.cocuma.cz/company/purple-technology.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Are you ready for the adventure?

Nothing that fits you well?

We are always looking for a new Purple colleague. When considering a new buddy, we first look at the cultural fit - is s/he Purple, will we simply enjoy being together, is there the energy? Second we look at capabilities and competencies. Being likeable and capable are both important. Yet we never hire capable superhero if we don't like the guy. So if you think you would fit into our Purple band both as a friend and as an expert who gets s***t done, please do get in touch. We'll write / call back, we promise.

Contact us